śmietnik w Czerwionce-Leszczynach

Bezustanny śmietnik w Czerwionce-Leszczynach

Na grupie „Sprawy Gminy Czerwionka-Leszczyny” w mediach społecznościowych całym czasem pojawiają się wysypiska śmieci i bałagan w Czerwionce-Leszczynach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Na FB grupie „Sprawy Gminy Czerwionka-Leszczyny”, zwłaszcza po weekendach pojawiają się liczne fotografie. Jedne są przepiękne i ukazują piękno naszej gminy. Jednak niestety, w znacznej większości przeważają te miejsca ze śmieciami. Dla naszego portalu to temat rzeka, już wielokrotnie poruszaliśmy ten problem w licznych artykułach:

Można by tak jeszcze długo. Jak słusznie zauważają mieszkańcy, problemem jest odwieczny brak monitoringu w znacznej części naszej gminy.

Skatepark

Miejsce, które zainicjował Jan Tymiński (obecnie członek Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy) . Miało być miejsce dla młodzieży, a jest miejsce dla pijaków i zbuntowanej młodzieży. Jak sam napisał w mediach społecznościowych:

Straż miejska w weekend też ma wolne, o ile mi wiadomo.
Niestety, zaczynam żałować, że tyle lat zabiegałem o ten skatepark, bo młodzież, dla której powstał, często nie może z niego korzystać, m. in. przez właśnie taki chlew, jak tam inni zostawiają…

Dalej w komentarzach mieszkańcy piszą, że taki stan rzeczy utrzymuje się długi czas. Postanowiliśmy zadać pytanie Pani Rzecznik: Hanna Piórecka-Nowak i otrzymaliśmy szybką odpowiedź:

W tym miejscu od momentu zakończenia projektu rewitalizacji działa monitoring. Zamontowanych zostało 8 kamer. Wielokrotnie nagrania z różnych zdarzeń odbywających się na placu rekreacyjnym były przekazywane policji.

Co do minionego weekendu – rejestrator znajduje się w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie aktualnie trwają kompleksowe prace remontowe, w związku z czym odłączone zostało zasilanie rejestratora i niestety nie udało się odczytać zapisów z soboty. Od dziś monitoring powtórnie już działa. Straż Miejska zgłosiła także sprawę zakłócania porządku policjantom z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach z prośbą o częstsze patrole w tym miejscu, zwłaszcza w czasie weekendów. Pracownicy ZDiSK-u dziś rano uprzątnęli teren z pozostawionych śmieci.

Nieporządek panuje tam tak często, że większość z naszych czytelników pewnie będzie zdziwiona, że jest tam zainstalowany monitoring.

Tama

Również w miejscu, które powinno służyć relaksującym spacerom nie brakuje śmieci. W mediach społecznościowych znajduje się bardzo dużo podobnych zdjęć:

Las

Kolejne zdjęcia dodała Pani Magdalena, pokazując las w Leszczynach, niedaleko PKP:

Kolejne zdjęcie zatytuowane „Kaczki w stawie”:

Zdjęcia użytkownika grupy Sprawy Gminy Czerwionka-Leszczyny

Można tak niestety bez końca. Na szczęście nie brakuje także mieszkańców, którzy w nieskończoność sprzątają po takich ludziach. Zapłacimy za to pewnie my wszyscy przy okazji kolejnych podwyżek.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Galeria Dzwonków Previous post Galeria dzwonków znów otwarta!
serduszka Next post Serduszka na nakrętki