Czerwionka-Leszczyny tonie w śmieciach?

Czerwionka-Leszczyny tonie w śmieciach?

Nowy Rok – te same problemy. Można tak powiedzieć, przeglądając kolejne wpisy internautów w mediach społecznościowych. Czy Czerwionka-Leszczyny tonie w śmieciach?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Po nowym roku na grupie „Sprawy gminy Czerwionka-Leszczyny” pojawiły się wpisy ze zdjęciami śmieci wywiezionych do rowów, lasów. Jedno ze zdjęć zrobione było w okolicach cmentarza w dzielnicy Czuchów.

System gospodarki odpadami zmienił się już ładnych kilka lat temu. Wtedy wprowadzono zasadę „gminy odbierają wszystko”. Skąd zatem zwiększająca się ilość takich przypadków? Powodów może być kilka, tak jak i winnych. „Może to od jakiegoś przedsiębiorcy”- sugerowali internauci w komentarzach. Być może musimy postawić na lepszą edukację (po tylu latach funkcjonowania systemu)? Zwiększone stawki, które ludzie płacą od października poprzedniego roku tym bardziej nie zachęcają do takich akcji. No właśnie. A może tu jest problem?
– Nie rejestrujmy się – to nie będziemy płacić?
– No tak, ale co zrobimy ze śmieciami?
– Grażyna zostaw to mnie! To co kiedyś robiłem: do lasu!

Odrębnym tematem jest utrzymanie czystości na chodnikach i w miejscach publicznych. Jeden z internautów poruszył temat zejścia na peron PKP.

fot. internauta z grupy Sprawy gminy Czerwionka-Leszczynyfot.

Zastanawiamy się, czy zawodzą tutaj służby miejskie, czy może system utrzymania czystości w gminie. Czy za mało jest koszy na śmieci? Autor obwinia za całą sytuację obecne władze i rządzących radnych. Jak do tej pory posty dotyczyły dzielnicy Czuchów. Jesteśmy ciekawi, czy w pozostałych rejonach gminy jest podobnie. Czy naprawdę Czerwionka-Leszczyny tonie w śmieciach?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Godów przygotowuje mieszkańców na podwyżki
Next post Maks Podlejski został bohaterem dinopowieści. Wydarzenie charytatywne ze zbiórką pieniędzy

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds