I stało się jasne: drożej za śmieci w Czerwionce -Leszczynach!

I stało się jasne: drożej za śmieci w Czerwionce -Leszczynach!

Już w grudniu jako pierwsi informowaliśmy, że Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski szykuje mieszkańcom „prezent noworoczny” w postaci podwyżek. Dziś na sesji RM przegłosowano te podwyżki.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Tak jak informowaliśmy w grudniu – będzie podwyżka za śmieci w Czerwionce-Leszczynach. Opisywaliśmy sprawę, gdy na stronie gminy pojawił się projekt uchwały, po czym w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął. Pisaliśmy o tym tutaj. Kiedy sprawa nabrała tempa zapytaliśmy gminnych radnych jaką decyzję podejmą w ewentualnym głosowaniu. Ich odpowiedzi znajdziecie tutaj.

I co tu komentować – sami sprawdźcie ile są warte ich słowa.

Śmieci w Czerwionce – Leszczynach wzrosły do 29,50 zł. za osobę! W przypadku posesji zamieszkałej przez więcej niż cztery osoby – piąta osoba zapłaci 26 zł. Zaś osoby, które nie segregują odpadów zapłacą 59 zł. od osoby. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 14 radnych, 7 było przeciw (radni Aktywni Społecznie oraz PiS), a nikt nie wstrzymał się od głosu. Wszyscy byli obecni.

Co na to mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Podwyżka za śmieci w Czerwionce-Leszczynach? Konsultacje projektu uchwały Rady Miejskiej

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.