I stało się jasne: drożej za śmieci w Czerwionce -Leszczynach!

I stało się jasne: drożej za śmieci w Czerwionce -Leszczynach!

Już w grudniu jako pierwsi informowaliśmy, że Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski szykuje mieszkańcom „prezent noworoczny” w postaci podwyżek. Dziś na sesji RM przegłosowano te podwyżki.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Tak jak informowaliśmy w grudniu – będzie podwyżka za śmieci w Czerwionce-Leszczynach. Opisywaliśmy sprawę, gdy na stronie gminy pojawił się projekt uchwały, po czym w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął. Pisaliśmy o tym tutaj. Kiedy sprawa nabrała tempa zapytaliśmy gminnych radnych jaką decyzję podejmą w ewentualnym głosowaniu. Ich odpowiedzi znajdziecie tutaj.

I co tu komentować – sami sprawdźcie ile są warte ich słowa.

Śmieci w Czerwionce – Leszczynach wzrosły do 29,50 zł. za osobę! W przypadku posesji zamieszkałej przez więcej niż cztery osoby – piąta osoba zapłaci 26 zł. Zaś osoby, które nie segregują odpadów zapłacą 59 zł. od osoby. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 14 radnych, 7 było przeciw (radni Aktywni Społecznie oraz PiS), a nikt nie wstrzymał się od głosu. Wszyscy byli obecni.

Co na to mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Podwyżka za śmieci w Czerwionce-Leszczynach? Konsultacje projektu uchwały Rady Miejskiej

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.