Wybory COVID-19

[Debata] Bojkot wyborów: w maju nie zagłosujemy

Wielu z nas zastanawia się nad tym czy głosować czy bojkotować wybory prezydenckie? Na naszym portalu próbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie. „Bojkot wyborów: tak czy nie?” to pierwsza debata obywatelska na naszych łamach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Mętlik w głowie

Poproszono mnie o wyrażenie swojej opinii w kwestii dotyczącej planowanych w maju wyborów prezydenckich. Odpowiadam – nie wiem jeszcze co zrobię. Nie jest to żaden strach przed krytyką publiczną, tylko rzeczywisty mętlik w głowie spowodowany olbrzymim chaosem prawnym i medialnym. Nie będę miał żadnych zahamowań aby odpowiedzieć na to pytanie – czy byłem na głosowaniu (kiedykolwiek to nastąpi), już po zakończonych wyborach, ale dzisiaj wciąż się zastanawiam. Nadal wydaje mi się, że w maju 2020 roku wybory się nie odbędą.

Mając na względzie przestrzeganie prawa oraz obowiązujących norm i zasad, również jako pracownik samorządowy czy też radny gminny, zawsze chcę i muszę podejmować decyzje zgodne z przepisami. Dzisiaj mamy do czynienia z setkami różnych opinii, wedle których te same przepisy konstytucji czy ustaw są interpretuje się w różny sposób. Zgadzam się również z teorią, że prawo ma służyć ludziom, więc powinno się je tworzyć z udziałem i dla społeczeństwa.


Pozostałe głosy w debacie:

[DEBATA] Bojkot wyborów: By spojrzeć w lustro

[DEBATA] Bojkot wyborów to biała flaga dla Polski

[Debata] Bojkot wyborów: dla dobrego samopoczucia?


To nie czas na zmiany w Konstytucji

W mojej opinii, Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej to nie Pismo Święte . Być może (nawet powinna) podlegać modyfikacjom ze względu na zmieniającą się rzeczywistość, aby jak najlepiej opisywać dobra wspólne wszystkich obywateli. Ale czas na dyskusje z Polakami co, w jakim zakresie i dlaczego powinno się zmienić w ustawie zasadniczej to nie temat na dziś. Obecnie powinniśmy przestrzegać aktualnych przepisów i działać zgodnie z nimi.

Wybory prezydenckie to proces, który bez wątpienia został w czasach pandemii zostaje wystawiany na próbę. Ile jest obecnie mistyfikacji i propagandy, a ile wiarygodności i uczciwości? Mam poczucie, że Polacy ponownie poddawani są ogromnemu testowi wytrzymałości. Już katastrofa smoleńska, pomimo ogromnej tragedii, bardzo poróżniła i podzieliła społeczeństwo. Czy dzisiejsi politycy wyciągnęli wnioski z tamtych zdarzeń i zdali egzamin z odpowiedzialności za naród? Czy zagłosuję w maju jeżeli wybory odbędą się w tym terminie, jeszcze nie wiem. Chciałbym natomiast żeby wybory odbyły się w czasie, gdy Polacy będą już w pełni bezpieczni.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

KWK Jankowice Previous post Ponad 180 zakażeń w kopalniach Jankowice i Murcki-Staszic
kopalnia pniówka Next post Kolejni górnicy zarażeni koronawirusem