Wybory COVID-19

[DEBATA] Bojkot wyborów to biała flaga dla Polski

Od kilku tygodni trwa nieprzerwana dyskusja nad tym, czy powinniśmy iść na wybory, czy też nie. Każdy z nas ma swoje zdanie na ten temat. Bojkot wyborów to jednak zwykłe tupanie nóżką i pokazanie „focha”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wiemy już, że obóz rządzący za wszelką cenę chce do wyborów doprowadzić. Mimo istniejącej epidemii. Nie zważając na prawo i konstytucję. Wyjść z sytuacji mieli wiele od wprowadzenia stanu wyjątkowego do wydłużenia kadencji Andrzeja Dudy włącznie. Jak pokazuje sondaż na Lokalsi.net i nie tylko większość z nas uważa, że wybory powinny być przesunięte. No i co z tego? Obecnie rządzący walczą o to, by odbyły się korespondencyjnie.

Podzieleni na trzy obozy

I tu zaczyna się przestrzeń do dyskusji. Wszyscy krytykują, krzyczą, że skandal, łamanie konstytucji i mają rację. Niestety nie znamy szczegółów jak mają wyglądać te wybory. Czy oświadczenia będą rozdzielone z głosami? Czy zostanie zachowana jawność, tajność i równość? Dla mnie brak informacji to najlepsza droga do paniki, niedomówień. I tak jest też w obecnej sytuacji.

No i na tej bazie urodziły się trzy ruchy:

  • zwolenników Andrzeja Dudy- wybory TAK za wszelką cenę
  • popierających innych kandydatów- nie idźmy na wybory
  • wyborców innych kandydatów- wiemy, że to złe, ale GŁOSUJMY

Jak widać już z powyższego po raz kolejny wyborcy „opozycyjni” zaczynają się dzielić. W pierwszej wersji większość kandydatów nawoływało do bojkotu wyborów. Dziś ta retoryka się zmienia. Jak pokazują jednak badania bojkot wyborów zwiększa szanse obecnego prezydenta.


Poczta Polska chce naszych danych!


„Nie idę na wybory”

To już to słyszałem, już to znam. To właśnie ta postawa doprowadziła do wygranej i rządów PiS. Dziś opozycyjni kandydaci popełniają ten sam błąd. Niektórzy go zrozumieli i zachęcają do głosowania tylko czy nie za późno? Wyborcy PiS wezmą udział w głosowaniu czy to stacjonarnie, czy to kopertowo. Nawet jakbyście kazali im internetowo na FB to większość założyłaby maila i konto pierwszy raz w życiu. A co robi reszta? „Nie wezmę udziału”, „Spalę kartę”, „Nie będę legitymował tego cyrku”.

Owszem nie można przyklaskiwać łamaniu prawa. Dla mnie jednak to kapitulacja- biała flaga dla Polski. Czasami, mówiąc językiem sportowym, trzeba wygrać na boisku przeciwnika. Pamiętajmy, że to my wyborcy doprowadziliśmy do tego co jest teraz. Wybraliśmy ich a oni urządzają nam Polskę po swojemu. Nie wierzę w bunt wyborczy. Nie wierzę po tych latach, gdy nie zrobiliśmy nic w sprawie KRS, sądów. Jak nie robimy nic patrząc jak upada służba zdrowia, edukacja. Nie wierzę od czasów KODu, który zmarnował ostatni okruch obywatelskości.

Tupanie nóżką nic nie zmieni

Staliśmy się społeczeństwem biernym. Niestety to wina mojego pokolenia. Wydaje nam się, że dostaniemy wszystko na talerzu. Jak często czytam „płacą im z moich podatków”. I co w związku z tym? Zwolniło nas to z odpowiedzialności i działania. Pokolenie Solidarności (tej prawdziwej walczącej) milczy, nowe pokolenie jest bierne. Do władzy doszli Ci, którzy za komuną tęsknią od lat.

Dlaczego nie wierzę w bunt? Możemy to wszystko oprotestować, liczyć, że inne kraje nie uznają tych wyborów tylko czy na pewno dostaniemy wsparcie? W przypadku Trybunału Konstytucyjnego Unia Europejska tylko krzyczała i straszyła. Żadnych sankcji nie było. Świat pozwala na dyktatury w Korei i łamanie praw człowieka w Chinach a przejmie się tupaniem nóżką opozycji w Polsce?

Idźmy na wybory i oprotestujmy je niezależnie od wyniku. Lecz na wypadek gdyby świat się nie przejął musimy zagłosować.


A wy weźmiecie udział w wyborach korespodencyjnych? Dajcie znać w naszej ankiecie obok.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Motocross Czerwionka Previous post Sprzedaż toru motocrossowego. Winna gmina, właściciel czy prezes?
KWK Jankowice Next post Coraz więcej chorych na kopalni Jankowice