kopalnia pniówka

Kolejni górnicy zarażeni koronawirusem

Sytuacja w polskich kopalniach jest coraz bardziej niepokojąca. Kolejni górnicy zarażeni koronawirusem są pracownikami kopalni „Pniówek”. 18 pracowników kopalni jest zarażonych koronawirusem. Dodatkowo 170 pracowników kopalni przebywa na kwarantannie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Coraz więcej zarażonych górników

Jak podawaliśmy wcześniej, coraz więcej górników w naszym kraju jest zarażonych koronawirusem. W kopalni Jankowice zakażonych koronawirusem jest 104 górników, w kopalni Sośnica – 29, a w kopalni Murcki-Staszic – 81 osób.

Jak podaje Jastrzębska Spółka Węglowa, 18 pracowników kopalni Pniówek w Pawłowicach jest zakażonych koronawirusem, 14 górników i 4 osoby z firm zewnętrznych. W tym samym czasie 170 pracowników przebywa na kwarantannie. Ze względu na dobre samopoczucie, wszystkie osoby przebywają okres kwarantanny w domach. Pierwszy przypadek choroby potwierdzono 26 kwietnia. Kolejni górnicy zarażeni koronawirusem, pracownicy kopalni i wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt zostali objęci kwarantanną.

242 przypadki zakażonych w Polskiej Grupie Górniczej

Reasumując, liczba osób zarażonych koronawirusem w PGG wzrosła do 242. Ze względu na koronawirusa Jastrzębska Spółka Węglowa już od marca wdrożyła nowe procedury, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka. Dlatego też, każdy pracownik pracuje w ochronnej masce i okularach. Temperaturę mierzy się przed wejściem na teren kopalni. Ważnym aspektem jest regularne dezynfekowanie wind, łaźni czy ciągów komunikacyjnych.

Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wybory COVID-19 Previous post [Debata] Bojkot wyborów: w maju nie zagłosujemy
focus Rybnik Next post Alarmy bombowe w centrach handlowych. Focus Rybnik ewakuowany

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds