kopalnia pniówka

Kolejni górnicy zarażeni koronawirusem

Sytuacja w polskich kopalniach jest coraz bardziej niepokojąca. Kolejni górnicy zarażeni koronawirusem są pracownikami kopalni „Pniówek”. 18 pracowników kopalni jest zarażonych koronawirusem. Dodatkowo 170 pracowników kopalni przebywa na kwarantannie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Coraz więcej zarażonych górników

Jak podawaliśmy wcześniej, coraz więcej górników w naszym kraju jest zarażonych koronawirusem. W kopalni Jankowice zakażonych koronawirusem jest 104 górników, w kopalni Sośnica – 29, a w kopalni Murcki-Staszic – 81 osób.

Jak podaje Jastrzębska Spółka Węglowa, 18 pracowników kopalni Pniówek w Pawłowicach jest zakażonych koronawirusem, 14 górników i 4 osoby z firm zewnętrznych. W tym samym czasie 170 pracowników przebywa na kwarantannie. Ze względu na dobre samopoczucie, wszystkie osoby przebywają okres kwarantanny w domach. Pierwszy przypadek choroby potwierdzono 26 kwietnia. Kolejni górnicy zarażeni koronawirusem, pracownicy kopalni i wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt zostali objęci kwarantanną.

242 przypadki zakażonych w Polskiej Grupie Górniczej

Reasumując, liczba osób zarażonych koronawirusem w PGG wzrosła do 242. Ze względu na koronawirusa Jastrzębska Spółka Węglowa już od marca wdrożyła nowe procedury, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka. Dlatego też, każdy pracownik pracuje w ochronnej masce i okularach. Temperaturę mierzy się przed wejściem na teren kopalni. Ważnym aspektem jest regularne dezynfekowanie wind, łaźni czy ciągów komunikacyjnych.

Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wybory COVID-19 Previous post [Debata] Bojkot wyborów: w maju nie zagłosujemy
focus Rybnik Next post Alarmy bombowe w centrach handlowych. Focus Rybnik ewakuowany