Ponad 180 zakażeń w kopalniach Jankowice i Murcki-Staszic

Ponad 180 zakażeń w kopalniach Jankowice i Murcki-Staszic

Do 10 maja przedłużono wstrzymanie wydobycia w kopalniach Jankowice w Rybniku i Murcki-Staszic w Katowicach z powodu koronawirusa. W kopalni Jankowice zarażone są 104 osoby, a w Murcki-Staszic – 81.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

W całej Polskiej Grupie Górniczej choruje 214 osób

W kopalni Jankowice zakażonych koronawirusem jest w tej chwili 104 pracowników, w kopalni Sośnica – 29, zaś w kopalni Murcki-Staszic – 81 osób. 1200 osób jest objętych kwarantanną. Dlatego Sztab Kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej przedłużył wstrzymanie wydobycia do 10 maja w kopalniach Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice. O takie decyzje wnioskowali dyrektorzy kopalń.

Poprzez wstrzymanie produkcji PGG chce maksymalnie obniżyć ryzyko zachorowań wśród pracowników. Z 4 000 pracowników w kopalni Murcki-Staszic, niezbędne zadania do podtrzymania pracy kopalni wykonuje 1,2 tys. osób. Natomiast w kopalni Jankowice załogę pod ziemią zredukowano o więcej niż połowę, do ponad tysiąca osób.

Łącznie w Polskiej Grupie Górniczej choruje już 214 osób, a ta liczba z dnia na dzień się powiększa. Ostatnio, gdy o tym pisaliśmy, było to 77 osób.

Zdjęcie: Radio 90

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl