KWK Jankowice

Ponad 180 zakażeń w kopalniach Jankowice i Murcki-Staszic

Do 10 maja przedłużono wstrzymanie wydobycia w kopalniach Jankowice w Rybniku i Murcki-Staszic w Katowicach z powodu koronawirusa. W kopalni Jankowice zarażone są 104 osoby, a w Murcki-Staszic – 81.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W całej Polskiej Grupie Górniczej choruje 214 osób

W kopalni Jankowice zakażonych koronawirusem jest w tej chwili 104 pracowników, w kopalni Sośnica – 29, zaś w kopalni Murcki-Staszic – 81 osób. 1200 osób jest objętych kwarantanną. Dlatego Sztab Kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej przedłużył wstrzymanie wydobycia do 10 maja w kopalniach Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice. O takie decyzje wnioskowali dyrektorzy kopalń.

Poprzez wstrzymanie produkcji PGG chce maksymalnie obniżyć ryzyko zachorowań wśród pracowników. Z 4 000 pracowników w kopalni Murcki-Staszic, niezbędne zadania do podtrzymania pracy kopalni wykonuje 1,2 tys. osób. Natomiast w kopalni Jankowice załogę pod ziemią zredukowano o więcej niż połowę, do ponad tysiąca osób.

Łącznie w Polskiej Grupie Górniczej choruje już 214 osób, a ta liczba z dnia na dzień się powiększa. Ostatnio, gdy o tym pisaliśmy, było to 77 osób.

Zdjęcie: Radio 90

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zmiany w programie Czyste Powietrze Previous post Zmiany w programie Czyste Powietrze od 15 maja
Wybory COVID-19 Next post [Debata] Bojkot wyborów: w maju nie zagłosujemy

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds