Święta samotnych

Nie dla wszystkich czas Świąt Bożonarodzeniowych to czas spędzony w rodzinnym gronie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak można przeczytać na fanpage’u miasta Czerwionka-Leszczyny wiele osób spędzi tegoroczne święta samotnie. Wynika to jednak nie tylko z powodu pandemii. Osoby samotne to przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, przewlekle chorzy oraz w trudnej sytuacji finansowej. Pracownicy Ośrodka Opieki Społecznej pod ich drzwi, z zachowaniem norm sanitarnych, dostarczyli świąteczne paczki.

Paczki dla osób samotnych (7)

Jak mówi Pełnomocnik ds. Społecznych pani Aleksandra Chudzik:

Od kilku lat istniała w naszej gminie piękna tradycja spotkań z osobami, które wigilijny wieczór spędzają same. Wszystko po to, żeby wspólnie z nimi zjeść wieczerzę wigilijną, podzielić się opłatkiem, porozmawiać i rozdać drobne prezenty. W tym roku martwiliśmy się, w jaki sposób zorganizować to spotkanie, ponieważ wiedzieliśmy, że nie może się ono odbyć w tradycyjnej formie. Mimo wszystko udało się nam dotrzeć do osób w potrzebie z życzeniami i świątecznymi paczkami – mówi Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik. – I chociaż nie mogliśmy złożyć życzeń osobom samotnym podczas tradycyjnego spotkania, chcieliśmy, żeby wiedziały, że myślimy o nich i otaczamy ich opieką.

Paczki dla osób samotnych

Źródło i zdjęcia: Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Tomasz Żółkiewicz Previous post Wywiad z Tomaszem Żółkiewiczem – prezesem KS Leszczyny cz. 1
Next post Święta w Kuźni Raciborskiej

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds