Zatkał skrawkami materiału komin z pieca sąsiadów

Zatkał skrawkami materiału komin z pieca sąsiadów

Policjanci z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który zatkał skrawkami materiału komin z pieca sąsiadów. Mężczyzna był poszukiwany przez policję, a na dodatek złamał zasady kwarantanny.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

W środę rudzcy policjanci zostali wezwani do nadzwyczajnej interwencji. Jak informuje śląska policja:

Kobieta powiadomiła stróżów prawa, że jej sąsiad zatkał komin ich pieca centralnego ogrzewania, powodując w mieszkaniu groźne dla ich życia zadymienie

Całe szczęście, dzięki czujności nie doszło do zatrucia czadem. Na miejsce została wezwana straż pożarna, która oczyściła komin ze skrawków materiału. Kobieta, która zgłaszała sprawę, jako winnego wskazało sąsiada, gdyż według niej tylko on miał dostęp do wejścia na dach.

Policjanci nie zastali podejrzanego w domu, a miał odbywać obowiązkową kwarantannę. Po czasie mężczyzna wrócił do domu. Jak się okazało, był poszukiwany przez policję z Pyskowic w celu doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie ma odbyć zasądzoną karę. 45-latek trafił do specjalnie wyznaczonego (w związku z COVID-19) policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do miejsca odbywania kary.

Powiadomiono inspekcję sanitarną o złamaniu przez niego zasad kwarantanny. Sprawą zatkania komina zajmą się śledczy z rudzkiego komisariatu.

Źródło i zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl