Potrącił pieszego na chodniku w Rybniku

Potrącił pieszego na chodniku w Rybniku

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 42-letni kierujący volkswagenem, potrącił idącego chodnikiem 29-letniego mieszkańca Rybnika. Policja zatrzymała mu prawo jazdy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Do wypadku doszło 17 grudnia około godz. 16.00, na ulicy Rajskiej. Jak informuje śląska policja:

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 42-letni kierujący samochodem osobowym podczas manewru skrętu w prawo nie zachował należytej ostrożności, utracił panowanie nad pojazdem – wjechał na chodnik i potrącił 29-letniego pieszego

Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rybniccy śledczy ustalają przyczyny i okoliczności wypadku. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszego.

Policjanci apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Apel kierują również do pieszych, aby zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność, mieli przy sobie elementy odblaskowe. Niewielki breloczek, czy też jakikolwiek element lub odblaskowy napis na odzieży, znacznie wpływa na zauważenie pieszego przez kierującego pojazdem.

Źródło i zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Kolejny pijany kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl