Ryneczek w Dębieńsku bezustannym „śmieciowym problemem”

Ryneczek w Dębieńsku bezustannym „śmieciowym problemem”

Już wiele razy pisaliśmy o zaśmieconej gminie Czerwionka-Leszczyny. Jednym z wielu problematycznych miejsc, o których nam piszecie jest ryneczek w Dębieńsku. Tym razem ze skargą napisała do nas kolejna mieszkanka.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

O sprawie wspominaliśmy już tutaj. Problem jest zawsze ten sam – młodzież i fani napojów wyskokowych do bardzo późnych godzin nocnych urządzają sobie libacje alkoholowe, nie dając spokoju tamtejszym mieszkańcom. Skutkuje to tym, że miejsce jest mocno zanieczyszczone. Pełno tam śmieci, niestety także potłuczonego szkła, które zagraża bezpieczeństwu dzieci, korzystającym z mini placyku zabaw.

Tym razem odezwała się do nas kolejna mieszkanka Dębieńska:

Witam, chciałabym anonimowo przekazać zdjęcia rynku w Dębieńsku. Może włodarze naszej Gminy podejmą jakiekolwiek działania dotyczące czystości i bezpieczeństwa naszego Dębieńska

Zdaniem mieszkańców – potrzebny monitoring

Zawsze takie informacje kierujemy od razu do rzecznika gminy. Rzecznik z kolei od razu wysyła ekipy sprzątające na miejsce. Tak było i tym razem. Jednak jak słusznie zauważają mieszkańcy takie sprzątanie jest „syzyfową pracą”, gdyż sytuacja powtarza się praktycznie codziennie. Świetnym rozwiązaniem byłby monitoring gminny, dzięki któremu można by było wyeliminować takie zachowania w tych najgorszych miejscach bądź skutecznie zgłaszać sprawców. O takie rozwiązania od lat postuluje radny Marcin Stempniak. Jednak – niestety bezskutecznie.

Jak odpowiada nam rzecznik gminy, Hanna Piórecka-Nowak:

Sprawę ryneczku w Dębieńsku od razu zgłosiłam. Straż Miejska będzie ponownie kontaktować się z Komisariatem Policji, aby zwiększono ilość patroli w tym miejscu, zwłaszcza podczas weekendu. Co do monitoringu, jak podkreślał Burmistrz kwestia budowy monitoringu pozostaje bezsporna, testowaliśmy już pewne rozwiązania, ale zadanie wiąże się z zabezpieczeniem znacznych środków, nie tylko na zakup sprzętu, ale także na jego obsługę. Temat na pewno będzie analizowany podczas konstruowania budżetu na kolejny rok

Jak będzie – zobaczymy za rok. Jednak mieszkańcy Dębieńska nie kryją rozgoryczenia i nie mają wątpliwości jak dba o nich obecna władza:

Ja nie mam słów już na to. Ciężko mi patrzeć jak Gmina coś tworzy dla dzieci z Leszczyn, Czerwionki czy Bełku, a my jesteśmy zawsze pomijani lub zrobią coś typu ten plac zabaw nasz – na odczepnego

Nie trudno się domyślić jak będzie wyglądała sprawa komentarzy po dodaniu tego artykułu. Ludzie po raz kolejny zaczną wklejać zdjęcia wszystkich innych zanieczyszczonych miejsc w Czerwionce-Leszczynach. Tak jest zawsze i niestety – nie widać czystego zakończenia tej sprawy na horyzoncie. Pisaliśmy już o tym wielokrotnie i jak widać jest to bardzo poważny problem:

To tylko kilka z wielu „śmieciowych artykułów”, jakie znajdziecie na naszym portalu.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.