ŚmieciMY dalej: Chiński Sklep w Czerwionce

ŚmieciMY dalej: Chiński Sklep w Czerwionce

Czasami wydaje się, że im więcej edukacji ekologicznej tym efekt marniejszy. Dziś niechlubny przykład z dzielnicy Czerwionka- Chiński sklep i składowisko odpadów.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Na naszym portalu o problemie śmieci piszemy bardzo często. Gdy podwyższane są stawki za odpady. Innym razem gdy zgłaszane są tu i ówdzie dzikie wysypiska lub usuwane skutki ludzkiej głupoty w licznych akcjach.

Wiele hejtu płynie w stronę samorządowców, że nie radzą sobie z problemem (co często jest faktem). Włodarze odbijają piłeczkę w stronę rządu i nieudolnej legislacji.

Dziś jednak pokazujemy jak to my- mieszkańcy mamy w głębokim poszanowaniu co dzieje się z naszą planetą. I o ile to poziom wyczulenia każdego z nas na sprawy eko może być inny, to trudno zrozumieć, że część (może na nawet większa) lubi żyć delikatnie mówiąc w chlewie.

Na naszą skrzynkę trafiła wiadomość od mieszkanki, a w niej zdjęcia zaśmieconego terenu na ulicy Rynek w Czerwionce. Jest to teren dawnego „Supersamu” a dziś „Chińskiego sklepu”. Tutaj winić gminę bardzo trudno, gdyż teren jest prywatny.

Teren jest zapleczem sklepu. Jednak to co jest zapleczem dla innych jest również frontem dla mieszkańców. To właśnie oni skarżą się na zaniedbanie tego terenu.

To jak wygląda ten teren to powoli zaczyna być irytujące. Wszyscy tu dbamy o obejścia a nasz sąsiad dawny PSS Społem ma za nic estetykę a co gorsza ekologię. Przez większość roku teren zielony to zarośla. Teraz do tego mamy powoli rosnące wysypisko.

mówi nam jeden z mieszkańców sąsiednich bloków.

Ten obiekt i teren wokół niego to jest antyreklama dla Czerwionki. Ten relikt przeszłości powinien zniknąć jak najszybciej z krajobrazu!

mówi mieszkanka Czerwionki

Widać mieszkańcy wymagają od władz wiele. Czas jednak zastanowić się co każdy z nas robi dla środowiska i przestrzeni wspólnej. Zdaje się, że cykl „ŚmieciMy” będzie się u nas pojawiał częściej a Chiński sklep i jego zaplecze to nie jedyne takie miejsce.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Antoni Kidyński