Piłka nożna

Rozstrzygnięcie konkursu z zakresu kultury fizycznej i sportu w Raciborzu

W Raciborzu podano wyniki konkursu z zakresu kultury fizycznej i sportu. W związku ze stanem epidemii konkursowa lista zadań oraz zakres wsparcia ze strony miasta uległy korekcie.


Wiele z zamierzeń klubów sportowych, jakie opisano we wnioskach do ww. konkursu opierało się na organizacji pojedynczych wydarzeń. Większość z tych zamiarów nie dojdzie do skutku z powodu ogłoszonego stanu epidemii i zakazów z tym związanych. W związku z tym władze miasta Racibórz zdecydowały o wstrzymaniu dotacji na część złożonych wniosków.

informuje Urząd Miasta Raciborza

W związku z rozstrzygnięciem konkursu z zakresu kultury fizycznej i sportu dotacji nie otrzymały głównie pomysły na jednodniowe wydarzenia w tym m.in. nie odbędą się:

Run kids – bieg dla najmłodszych , Bieg Polaka Małego, Gra miejsko – terenowa , III BIEG CICHOCIEMNYCH im „FREZA” , III Mistrzostwa Polski w Płetwonurkowaniu, OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY KOLARSKIE DLA AMTORÓW „Grand Prix Amatorów na Szosie”, III Turniej im. Huberta Kostki

Pełną listę wyników można znaleźć tutaj.

Pomoc dla klubów w czasie epidemii

Kluby sportowe, które poza organizacją wydarzeń ponoszą koszty utrzymania obiektów itp. mogą liczyć na wsparcie miasta w innej formie. Bierze się pod uwagę np. promocyjne udostępnianie miejskiej bazy obiektów. Klub, który zabiega o pomoc z miasta na opłatę czynszu może przenieść się do miejskiego obiektu, gdzie koszty zostaną obniżone lub zupełnie zniesione.

Każdy z klubów może liczyć na indywidualne konsultacje. W drugim półroczu 2020 r. zaplanowany jest też drugi konkurs w zakresie wsparcia sportu i turystyki. Jego zakres będzie zależeć od stanu finansów gminy oraz ogólnej sytuacji związanej ze stanem epidemii.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego spotka się z przedsiębiorcami Previous post Prezydent Wodzisławia Śląskiego spotka się z przedsiębiorcami
Next post Jazda bez celu ukarana mandatem