Piłka nożna

Rozstrzygnięcie konkursu z zakresu kultury fizycznej i sportu w Raciborzu

W Raciborzu podano wyniki konkursu z zakresu kultury fizycznej i sportu. W związku ze stanem epidemii konkursowa lista zadań oraz zakres wsparcia ze strony miasta uległy korekcie.


Wiele z zamierzeń klubów sportowych, jakie opisano we wnioskach do ww. konkursu opierało się na organizacji pojedynczych wydarzeń. Większość z tych zamiarów nie dojdzie do skutku z powodu ogłoszonego stanu epidemii i zakazów z tym związanych. W związku z tym władze miasta Racibórz zdecydowały o wstrzymaniu dotacji na część złożonych wniosków.

informuje Urząd Miasta Raciborza

W związku z rozstrzygnięciem konkursu z zakresu kultury fizycznej i sportu dotacji nie otrzymały głównie pomysły na jednodniowe wydarzenia w tym m.in. nie odbędą się:

Run kids – bieg dla najmłodszych , Bieg Polaka Małego, Gra miejsko – terenowa , III BIEG CICHOCIEMNYCH im „FREZA” , III Mistrzostwa Polski w Płetwonurkowaniu, OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY KOLARSKIE DLA AMTORÓW „Grand Prix Amatorów na Szosie”, III Turniej im. Huberta Kostki

Pełną listę wyników można znaleźć tutaj.

Pomoc dla klubów w czasie epidemii

Kluby sportowe, które poza organizacją wydarzeń ponoszą koszty utrzymania obiektów itp. mogą liczyć na wsparcie miasta w innej formie. Bierze się pod uwagę np. promocyjne udostępnianie miejskiej bazy obiektów. Klub, który zabiega o pomoc z miasta na opłatę czynszu może przenieść się do miejskiego obiektu, gdzie koszty zostaną obniżone lub zupełnie zniesione.

Każdy z klubów może liczyć na indywidualne konsultacje. W drugim półroczu 2020 r. zaplanowany jest też drugi konkurs w zakresie wsparcia sportu i turystyki. Jego zakres będzie zależeć od stanu finansów gminy oraz ogólnej sytuacji związanej ze stanem epidemii.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego spotka się z przedsiębiorcami Previous post Prezydent Wodzisławia Śląskiego spotka się z przedsiębiorcami
Next post Jazda bez celu ukarana mandatem

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds