Prezydent Wodzisławia Śląskiego spotka się z przedsiębiorcami

Prezydent Wodzisławia Śląskiego spotka się z przedsiębiorcami

Prezydent Wodzisławia Śląskiego spotka się z przedsiębiorcami. Celem spotkania jest omówienie miejskiego programu pomocy przedsiębiorcom.

3 kwietnia o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie informacyjne on-line z prezydentem Wodzisławia Śląskiego, Mieczysławem Kiecą. Tematem rozmowy będzie miejski program „Wodzisław Śląski – czas na pauzę”. Zawiera on rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie podmiotom gospodarczym w kryzysowym dla nich czasie.

Organizatorami spotkania są Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości oraz Izba Gospodarcza, przy wsparciu Śląskiego Porozumienia Gospodarczego SLASK.ONLINE.

Swoje pytania przedsiębiorcy mogą kierować na adres e-mailowy: [email protected]. 

Pytania można zgłaszać do 2 kwietnia br. do godz. 12:00.

Spotkanie śledzić będzie można za pośrednictwem strony zoom.us.

Ściągnij program na komputer lub komórkę https://zoom.us/download

Przed spotkaniem kliknij link i weź udział https://zoom.us/j/218418201

Udogodnienia dla przedsiębiorców

Udogodnienie 1. W ramach pakietu właściciele restauracji, kawiarni i barów, w których wciąż można zamówić jedzenie z dowozem do domu czy odbiorem własnym mają możliwość zarejestrowania się do bazy pn. „Wodzisławskie lokale z jedzeniem na wynos”. Wszystkie skatalogowane miejsca będą reklamowane i promowane w miejskich social mediach, np.na Facebooku, Twitterze, Instagramie.

Bazę wodzisławskich lokali z jedzeniem na wynos można znaleźć, klikając tutaj.

Udogodnienie 2. Kolejnym udogodnieniem jest rezygnacja z pobierania opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania i niestrzeżonych płatnych parkingów miejskich. Tymczasowe wstrzymanie opłat jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i jest ściśle związane ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Udogodnienie 3. Przedsiębiorcy mogą również skorzystać z czasowego zawieszenia płatności, czyli odroczenia terminów płatności i rozkładania na raty zobowiązań wobec miasta. Właściciel firmy jest uprawniony do:

  • odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia na raty zapłaty podatku – dotyczy należności podatkowych których termin zapłaty jeszcze nie upłynął,
  • odroczenia lub rozłożenia na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę.
  • umorzenia w całości lub części zaległości podatkowej lub odsetek za zwłokę – dotyczy sytuacji gdy upłynie termin płatności podatku, a mimo to należność podatkowa nie zostanie uregulowana przez podatnika.

Przyznanie powyższych ulg w spłacie zobowiązań podatkowych może nastąpić jedynie na wniosek podatnika i po spełnieniu określonych w ustawie przesłanek (ważny interes podatnika, interes publiczny).

Udogodnienie 5. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnych przedsiębiorców, prezydent podjął zarządzenie w sprawie odstąpienia od pobierania czynszu najmu gminnych lokali użytkowych. Obniżył również czynsz najmu gminnych lokali użytkowych i gruntów w związku z ograniczeniem prowadzenia przez najemców działalności gospodarczej z uwagi na ogłoszenie na obszarze Polski stanu epidemii.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Ograniczenia koronawirus Previous post Jak działają nowe ograniczenia w Czerwionce-Leszczynach?
Piłka nożna Next post Rozstrzygnięcie konkursu z zakresu kultury fizycznej i sportu w Raciborzu