Jazda bez celu ukarana mandatem

Rybniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Mieszkaniec zapytany o cel podróży, zgodnie z ostatnimi obostrzeniami premiera, nie potrafił określić celu podróży. Został ukarany mandatem. Pobrano mu także krew do badań.

Policjanci podczas nocnej służby na ulicy Jankowickiej zauważyli kierowcę forda mondeo. Jego samochód posiadał niesprawne oświetlenie przedniej lampy i miał włączone światła przeciwmgłowe, dlatego został zatrzymany do kontroli. Zgodnie z nowymi przepisami ,określającymi ograniczenia w przemieszczaniu się, mundurowi zapytali 21-latka i jego 19-letniego pasażera o cel podróży. Mieszkaniec nie potafił udzielić odpowiedzi, za co (oraz za inne wykroczenia) został ukarany.

Kierowca zachowywał się podejrzanie, więc została mu pobrana krew do badań. Narkotest wykazał, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Trzeba jednak poczekać, aż potwierdzą to badania krwi.

Śląska Policja apeluje:

Od 25 marca 2020 roku obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia określające m.in. ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się. Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Piłka nożna Previous post Rozstrzygnięcie konkursu z zakresu kultury fizycznej i sportu w Raciborzu
kościół Next post W święta ograniczenia ulegną zmianie