numer posesji

Pamiętaj: numer posesji to twój obowiązek!

Zwykła tabliczka z numerem posesji, a właściwie jej brak może zdenerwować kuriera, listonosza czy każdego z nas, którzy szukają danego adresu. Sprawa jest poważniejsza jeśli dotyczy policji, służb medycznych. Numer posesji może zdecydować o naszym życiu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Na swojej stronie raciborscy policjanci wystosowali apel do właścicieli i zarządców nieruchomości. Dotyczy on umieszczenia na budynku numeru posesji. Sprawa z pozoru jest banalna lecz od tego może zależeć nasze życie. Dojazd policji, straży pożarnej czy karetki może dotyczyć każdego z nas. Sprawne odnalezienie posesji to klucz do szybkiego niesienia pomocy.

Policjanci na co dzień obsługują wiele interwencji. Często zdarzają się sytuacje, że funkcjonariusze mają utrudnione zadanie podczas dotarcia pod wskazany adres, ponieważ na budynku którego szukają brakuje numeru. Niejednokrotnie interwencje te dotyczą sytuacji w których zagrożone jest życie ludzkie. Wtedy liczy się każda sekunda.


Skandaliczne wpisy radnego Grzegorza Wolnika


Prawidłowe oznaczenie budynku, to ustawowy obowiązek właściciela każdej nieruchomości. Mimo, że dla wielu z nas sprawa może wydawać się banalna, to taka wcale nie jest. Przepis ten stanowi art. 64 Kodeksu wykroczeń:

Ust. 1. Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
Ust. 2.Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

Koszt montażu tabliczki nieinformującej jaki jest numer posesji często nie przekracza kilkudziesięciu złotych, a może uratować nam życie.

Tabliczki mogą mieć różną formę od takiej wykonanej we własnym zakresie, po takie, które upiększą nam elewacje. Tylko nasza inwencja ogranicza nas przy jej wyborze.

fot. Waldemar Brandt on Unsplash

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Razem Lepiej siać!
Szychta na kwarantannie Next post Szychta na kwarantannie: ostatnie wyzwanie