Razem Lepiej siać!

Razem Lepiej. Idea założycielska

Stowarzyszenie “Razem Lepiej” powstało na początku tego roku. Jego celem jest wspieranie działalności Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 w Rybniku. W gronie założycieli znaleźli się przedstawiciele pracowników i rodziców. Stowarzyszeniem zarządza Pani Joanna Wasyluk – Skiba, w zarządzie jest też Dyrektor Przedszkola Pani Anna Kubera i dwójka przedstawicieli Rady Rodziców. 

Idea założycielska była prosta: działać na rzecz przedszkola, wspierać rozwój małych podopiecznych, pomagać rodzicom, działać międzypokoleniowo i na rzecz społeczności lokalnej dzielnicy Boguszowice Osiedle z Rybnika

Nie samymi ideami jednak organizacja żyje. Od początku ich działalność opierała się o współpracę. Naturalnym partnerem jest Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 w Rybniku, ale w dzielnicy realizowany jest również projekt rewitalizacji. Działa tam też wiele organizacji pozarządowych, jest też klub seniora. Partnerów jest zatem wielu.
A i pomysłów nie brakuje. 

Razem Lepiej. Pierwsze kroki. 

Pierwsze kroki łatwiej wykonać, gdy jest ktoś kto może je sfinansować. Okazja taka pojawiła się bardzo szybko. W Województwie Śląskim Instytut Pracy i Edukacji ogłosił konkurs “Śląskie Lokalnie 2020”, którego celem jest m.in. rozwój młodych organizacji pozarządowych. A taką niewątpliwie Stowarzyszenie “Razem Lepiej”.

Efektem tej współpracy jest projekt “Małe pszczółki” i pierwsze 5 000,00 zł, które organizacja otrzymała na swoje działania. Projekt wpisuje się w cele, które postawili sobie członkowie “Razem Lepiej”: promowanie zdrowego odżywiania, propagowanie ekologii, a także współpraca międzypokoleniowa i działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Co zakłada projekt? Warsztaty ekologiczne, spotkania z pszczelarzem, warsztaty kulinarne i takie poświęcone zdrowemu żywieniu. To jednak nie wszystko …

Siejemy i sadzimy! 

Członkowie stowarzyszenia postanowili zasiać pierwszą łąkę kwietną, pojawił się również pomysł budowy hoteli dla owadów i utworzenia ogródków w skrzyniach, w których przedszkolaki pielęgnowały by zasadzone warzywa i zioła. A że “Razem Lepiej” to pomysł ten został zrealizowany we współpracy z całą społecznością lokalną. Do akcji zaproszeni zostali rodzice wraz z małymi pociechami, ale też seniorzy i zainteresowani mieszkańcy. Nie odbyło się bez wsparcia wolontariuszy: na początku trzeba było przygotować teren, wywieźć ściągniętą darń … to pomogła lokalna firma: ŁAD sp. z o.o, a także wolontariusze z dzielnicy. Nie mogło być inaczej, bo przecież razem lepiej

Na łamach portalu obywatelskiego Lokalsi.net będziemy Was informować o dalszych działaniach nowo powstałego stowarzyszenia.

Brudny Harry Previous post Wotum zaufania a „Brudny Harry”, czyli skandaliczne wpisy Grzegorza Wolnika
numer posesji Next post Pamiętaj: numer posesji to twój obowiązek!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds