znów na szczycie

MKS Wodzisław Śląski znów na szczycie!

W miniony piątek został rozegrany mecz koszykówki chłopców rocznika 2008 i młodsi (kategoria U13M) w ramach finału B śląskich rozgrywek. Wodzisławianie znów są na szczycie!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Mecz odbył się w SP 28. Drużyna MKS Wodzisław Śląski podejmowała zespół KS Pogoń Ruda Śl. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana (zwłaszcza druga kwarta), a to za sprawą głównie niskiej skuteczności rzutowej wodzisławskich zawodników. Mimo wszystko, do przerwy wodzisławianie prowadzili różnicą 13 punktów. Druga połowa to już zdecydowana przewaga drużyny z Wodzisławia Śl. Zawodnicy byli lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Wodzisławian 94:36 (w kwartach 21:12, 18:14, 30:2, 25:8).

Jak mówi Mirosław Pielorz – trener drużyny:

Cieszy dobra postawa naszych młodych koszykarzy i fakt, że czynią stałe postępy

Wyróżniającymi się zawodnikami w tym meczu byli Kamil Ochodek (36 punktów), Wojciech Gawliczek, Jakub Jachimowicz, Kamil Szeremeta.