Poszukiwania 77-letniej rybniczanki zakończone

14 lutego policja zakończyła poszukiwania 77-letniej rybniczanki. Kobieta wyszła z domu, nie informując o tym domowników. Mieszkanka Rybnika choruje na Alzheimera, dlatego przebywanie poza domem było dla niej poważnym zagrożeniem. Na szczęście jednak, w porę rozpoczęta akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W walentynkowe popołudnie, dyżurny rybnickiej komendy policji otrzymał informację o zaginięciu mieszkanki Rybnika. 77-latka wyszła z domu sama i nie poinformowała o tym domowników. W konsekwencji, zaniepokojona rodzina poinformowała policję. Kobieta choruje na Alzheimera, a co za tym idzie, sytuacja była poważna, istniało zagrożenie zdrowia, a nawet życia starszej pani.

W związku z tym, policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania 77-letniej rybniczanki. Zaginiona posiadała przy sobie telefon z aktywną funkcją GPS. Rodzina korzystała z tej funkcji z uwagi na stan zdrowia starszej pani. Policjanci patrolowali rejon przystanków, klatek schodowych, rejon Bazyliki oraz ulic przyległych. Prowadzeni przez sygnał z komórki mundurowi odnaleźli zaginioną w rejonie zarośli przy ulicy Hutniczej. 77-latka była zdezorientowana, skarżyła się na ból w nogach, nie potrafiła wstać o własnych siłach. Kontakt z kobietą był utrudniony, jej organizm zdradzał objawy wychłodzenia. W konsekwencji, na miejsce funkcjonariusze wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego. Po zakończonej konsultacji medycznej, seniorka została przekazana pod opiekę rodziny.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

„Walentynkowe serce dla zwierzaków” – weź udział w akcji

MKS Wodzisław Śląski znów na szczycie!

znów na szczycie Previous post MKS Wodzisław Śląski znów na szczycie!
lodowisko w Leszczynach Next post Lodowisko w Leszczynach – godziny i zasady