MKS Wodzisław Śląski znów na szczycie!

W miniony piątek został rozegrany mecz koszykówki chłopców rocznika 2008 i młodsi (kategoria U13M) w ramach finału B śląskich rozgrywek. Wodzisławianie znów są na szczycie!

Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Mecz odbył się w SP 28. Drużyna MKS Wodzisław Śląski podejmowała zespół KS Pogoń Ruda Śl. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana (zwłaszcza druga kwarta), a to za sprawą głównie niskiej skuteczności rzutowej wodzisławskich zawodników. Mimo wszystko, do przerwy wodzisławianie prowadzili różnicą 13 punktów. Druga połowa to już zdecydowana przewaga drużyny z Wodzisławia Śl. Zawodnicy byli lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Wodzisławian 94:36 (w kwartach 21:12, 18:14, 30:2, 25:8).

Jak mówi Mirosław Pielorz – trener drużyny:

Cieszy dobra postawa naszych młodych koszykarzy i fakt, że czynią stałe postępy

Wyróżniającymi się zawodnikami w tym meczu byli Kamil Ochodek (36 punktów), Wojciech Gawliczek, Jakub Jachimowicz, Kamil Szeremeta.