Kontrakt Obywatelski

Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie

Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie rybnickim podpisany. To inicjatywa Ruchu Polska 2050 mająca na celu aktywizację mieszkańców. Pierwszy kontrakt w naszym regionie podpisany został w Stanowicach (gm. Czerwionka-Leszczyny), gdzie działacze powalczą o remont 50- letniego chodnika.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Co to są kontakty obywatelskie?

Kontrakty obywatelskie to idea, która ma na celu diagnozowanie lokalnych problemów. Również w tych małych miejscowościach jak chociażby Stanowice- informuje Michał Toman, lider ruchu w powiecie rybnickim a zarazem radny Czerwionki-Leszczyn.

Pierwsze kontrakty zostały zawarte już jesienią 2020 roku. W naszym regionie pierwszy kontrakt ogłoszony został w sobotę. Jego przedmiotem jest remont chodnika na terenie sołectwa Stanowice. To tam wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 924 (ul. Wyzwolenia) od blisko 50-ciu lat chodnik nie doczekał się remontu. Co więcej od lat nie jest on również porządkowany. W wielu miejscach jest zarośnięty i wygląda jak ścieżka w parku. Ten stan również chcą zmienić działacze ruchu.

To inicjatywa mieszkańców, którzy za pośrednictwem naszej wolontariuszki zgłosili nam ten problem. Staramy się zatem odpowiedzieć na potrzeby gminy- wyjaśnia Michał Toman

Michał Toman- Lider Ruchu Polska 2050 w powiecie rybnickim

Będzie petycja

Za kontraktami mają iść nie tylko puste słowa. W związku z tym przygotowana jest petycja w tej sprawie do Marszała województwa. Wolontariusze ruchu już rozpoczynają zbieranie podpisów.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to działanie, bez względu jakie wyznaje poglądy, zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: [email protected] lub bezpośrednio ze mną- zachęca Michał Toman

Można również dołączyć do grupy na facebooku.

Pierwszy lecz nie ostatni

Jak zapowiada lider ruchu w regionie to nie jest pierwszy i ostatni kontrakt. Kolejny jest już w przygotowaniu i dotyczyć będzie młodzieży. O szczegółach dowiemy się niebawem.

źródło: mat. prasowe Polska 2050

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post „Walentynkowe serce dla zwierzaków” – weź udział w akcji
znów na szczycie Next post MKS Wodzisław Śląski znów na szczycie!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds