Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie

Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie

Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie rybnickim podpisany. To inicjatywa Ruchu Polska 2050 mająca na celu aktywizację mieszkańców. Pierwszy kontrakt w naszym regionie podpisany został w Stanowicach (gm. Czerwionka-Leszczyny), gdzie działacze powalczą o remont 50- letniego chodnika.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Co to są kontakty obywatelskie?

Kontrakty obywatelskie to idea, która ma na celu diagnozowanie lokalnych problemów. Również w tych małych miejscowościach jak chociażby Stanowice- informuje Michał Toman, lider ruchu w powiecie rybnickim a zarazem radny Czerwionki-Leszczyn.

Pierwsze kontrakty zostały zawarte już jesienią 2020 roku. W naszym regionie pierwszy kontrakt ogłoszony został w sobotę. Jego przedmiotem jest remont chodnika na terenie sołectwa Stanowice. To tam wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 924 (ul. Wyzwolenia) od blisko 50-ciu lat chodnik nie doczekał się remontu. Co więcej od lat nie jest on również porządkowany. W wielu miejscach jest zarośnięty i wygląda jak ścieżka w parku. Ten stan również chcą zmienić działacze ruchu.

To inicjatywa mieszkańców, którzy za pośrednictwem naszej wolontariuszki zgłosili nam ten problem. Staramy się zatem odpowiedzieć na potrzeby gminy- wyjaśnia Michał Toman

Michał Toman- Lider Ruchu Polska 2050 w powiecie rybnickim

Będzie petycja

Za kontraktami mają iść nie tylko puste słowa. W związku z tym przygotowana jest petycja w tej sprawie do Marszała województwa. Wolontariusze ruchu już rozpoczynają zbieranie podpisów.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to działanie, bez względu jakie wyznaje poglądy, zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: [email protected] lub bezpośrednio ze mną- zachęca Michał Toman

Można również dołączyć do grupy na facebooku.

Pierwszy lecz nie ostatni

Jak zapowiada lider ruchu w regionie to nie jest pierwszy i ostatni kontrakt. Kolejny jest już w przygotowaniu i dotyczyć będzie młodzieży. O szczegółach dowiemy się niebawem.

źródło: mat. prasowe Polska 2050

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Antoni Kidyński