Kontrakt Obywatelski

Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie

Pierwszy Kontrakt Obywatelski w regionie rybnickim podpisany. To inicjatywa Ruchu Polska 2050 mająca na celu aktywizację mieszkańców. Pierwszy kontrakt w naszym regionie podpisany został w Stanowicach (gm. Czerwionka-Leszczyny), gdzie działacze powalczą o remont 50- letniego chodnika.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Co to są kontakty obywatelskie?

Kontrakty obywatelskie to idea, która ma na celu diagnozowanie lokalnych problemów. Również w tych małych miejscowościach jak chociażby Stanowice- informuje Michał Toman, lider ruchu w powiecie rybnickim a zarazem radny Czerwionki-Leszczyn.

Pierwsze kontrakty zostały zawarte już jesienią 2020 roku. W naszym regionie pierwszy kontrakt ogłoszony został w sobotę. Jego przedmiotem jest remont chodnika na terenie sołectwa Stanowice. To tam wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 924 (ul. Wyzwolenia) od blisko 50-ciu lat chodnik nie doczekał się remontu. Co więcej od lat nie jest on również porządkowany. W wielu miejscach jest zarośnięty i wygląda jak ścieżka w parku. Ten stan również chcą zmienić działacze ruchu.

To inicjatywa mieszkańców, którzy za pośrednictwem naszej wolontariuszki zgłosili nam ten problem. Staramy się zatem odpowiedzieć na potrzeby gminy- wyjaśnia Michał Toman

Michał Toman- Lider Ruchu Polska 2050 w powiecie rybnickim

Będzie petycja

Za kontraktami mają iść nie tylko puste słowa. W związku z tym przygotowana jest petycja w tej sprawie do Marszała województwa. Wolontariusze ruchu już rozpoczynają zbieranie podpisów.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to działanie, bez względu jakie wyznaje poglądy, zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: [email protected] lub bezpośrednio ze mną- zachęca Michał Toman

Można również dołączyć do grupy na facebooku.

Pierwszy lecz nie ostatni

Jak zapowiada lider ruchu w regionie to nie jest pierwszy i ostatni kontrakt. Kolejny jest już w przygotowaniu i dotyczyć będzie młodzieży. O szczegółach dowiemy się niebawem.

źródło: mat. prasowe Polska 2050

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post „Walentynkowe serce dla zwierzaków” – weź udział w akcji
znów na szczycie Next post MKS Wodzisław Śląski znów na szczycie!