dzikie wysypisko

Zgłoś dzikie wysypisko! To działa!

Stowarzyszenie Polska 2050 rozpoczyna obywatelski monitoring dzikich wysypisk. Wystarczy przesłać zdjęcie i informacje na temat nielegalnych wysypisk w Waszych okolicach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?Akcja Polska 2050 ma na celu zgłaszanie nielegalnych wysypisk, których jak wszyscy wiemy, jest wszędzie sporo.

Jak zgłosić dzikie wysypisko?

Wystarczy wysłać zdjęcie na odpowiedni adres e-mail (adresy poniżej), podać dokładne miejsce, a lokalne ekipy zgłoszą je odpowiednim organom i będą monitorowały dalszy przebieg sprawy.

Gdzie zgłaszać?

Przykładowe zgłoszenie

Jeden z mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, Artur Gliwicki zgłosił wczoraj takie wysypisko. Jak opowiada – od razu po zgłoszeniu dostał informację zwrotną o przekierowaniu sprawy do właściwej jednostki (przy okazji dokonał weryfikacji procedur opisanych na miejskiej stronie www – już są nieaktualne).

Przykładowe zgłoszenie wygląda tak:

Zgłoszenie Pana Artura

Jak mówi Artur Gliwicki, członek Stowarzyszenia Polska 2050:

W ostatnim czasie widzę na lokalnych grupach sporo „zgłoszeń” nielegalnych wysypisk, jednak większość z nich trudno zidentyfikować lub potwierdzić. Z przesyłanych na grupach zdjęć wynika, że jest problem, ale dosłownie nikt nie podaje konkretnej lokalizacji. Zachęcam też Was do dokonywania zgłoszeń

Zadziałało!

Jak informuje Pan Artur, gdy przejeżdżał tamtędy wczoraj – miejsce zostało oczyszczone z odpadów.

Zdjęcie Pana Artura, po posprzątaniu terenu przez odpowiednie służby

Zachęcamy wszystkich, którzy publikują zdjęcia śmieci na lokalnych grupach w mediach społecznościowych o dokonywanie podobnych zgłoszeń.

Grafika: Polska 2050, zdjęcia: Artur Gliwicki

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

zwycięstwo Previous post Kolejne zwycięstwo wodzisławian w kategorii U13M
formalności budowlane Next post Załatwiasz formalności budowlane? Możesz mieć problem