zwycięstwo

Kolejne zwycięstwo wodzisławian w kategorii U13M

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli w miniony piątek młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śl. w ramach śląskich rozgrywek w kategorii U13M. Tym razem grali na wyjeździe z drużyną DAAS BH Bielsko-Biała. Ich przeciwnicy mieli do tej pory tylko jedną przegraną na koncie w finale B. I to oni byli faworytem spotkania.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Pierwsza kwarta meczu to przewaga gospodarzy i ich wygrana 17:8. W drugiej części meczu gra się wyrównała, wodzisławianom udało się odrobić nieco strat. Jednak pierwszą połowę meczu (różnicą tylko sześciu punktów) wygrała drużyna z Bielska.
Jednak już druga połowa to poprawa gry w obronie oraz w walce o piłkę pod tablicami drużyny z Wodzisławia Śl. Pozwoliło to wodzisławianom wygrać trzecią kwartę 16:10 i doprowadzić do remisu. Ostatnia część spotkania była niebywale zacięta i wyrównana, jednakże to MKS Wodzisław Śląski byli minimalnie lepsi, wygrywając różnicą jednego punktu. Końcowy wynik meczu to 59:58 dla wodzisławian.

Jak zapewnia dumny trener, Mirosław Pielorz:

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tym meczu dali z siebie wszystko i każdy z nich ma swój niepodważalny udział w tym zwycięstwie. Wyróżnili się Filip Pielorz, który był wszędzie, zarówno w ataku, jak i w obronie, Kamil Ochodek, który już nas przyzwyczaił do swojej dobrej gry oraz Wojtek Gawliczek, jak zwykle ambitny i wnoszący niezwykle dużo zarówno w ataku, jak i w obronie. Swój najlepszy dotychczas mecz rozegrał Kacper Kamiński, natomiast Jakub Jachimowicz dołożył dwa celne rzuty zza linii trzech punktów

MKS Wodzisław Śląski w rundzie rewanżowej finału B wygrał wszystkie dotychczasowe mecze i mają wielką nadzieję, że dobra passa zostanie utrzymana już do końca.

W meczu uczestniczyli:

Górny rząd od lewej: Kamil Ochodek (kapitan drużyny), Kacper Kamiński, Kamil Szeremeta, Wojciech Gawliczek, Michał Borkowski.
Dolny rząd od lewej: Jakub Jachimowicz, Filip Pielorz, Patryk Chłapek, Tymoteusz Kubica, Filip Świderek.