śmieci

Pojechał wyrzucić śmieci do lasu. Był pijany!

W piątek policjanci z Posterunku Policji w Gołkowicach otrzymali anonimowe zgłoszenie o osobach, które wysypują śmieci w Skrzyszowie, nieopodal ulicy Jana Pawła.

To już nie jest nieodpowiedzialność, ale jawne łamanie przepisów. Policjanci dostali zgłoszenie o osobach, które busem przywiozły śmieci do lasu. Podczas patrolu tego miejsca mundurowi zauważyli opisywanego przez świadków fiata. Kierowca, widząc patrol przyspieszył, jednak został zatrzymany na ulicy Wąwozowej. W samochodzie było trzech mężczyzn. Kierowca przyznał się do pozostawienia śmieci i obiecał je posprzątać. Nie ominie go jednak grzywna. Podczas czynności policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile. Za to odpowie już przed sądem.

Mężczyźni robiąc porządki w stodole, popijali alkohol, po czym postanowili pozbyć się śmieci w lesie.

Z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się koronaworusa policjanci wielokrotnie sprawdzają miejsca dotychczas chętnie i tłumnie odwiedzane przez mieszkańców powiatu.

Śląska Policja przypomina:

W obecnym czasie spotkania towarzyskie mogą się skończyć tragicznie – każde z nich niesie ze sobą ryzyko przenoszenia się wirusa, który może poważnie zagrażać życiu. Dlatego policjanci prowadzą działania, mające na celu egzekwowanie obowiązujących przepisów.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

pożar Previous post Kolejny pożar! Tym razem w Orzepowicach
przesunięcie składania wniosków Next post Nabór wniosków w MBO – wydłużony