dla żorskiego hospicjum

Zbiórka dla żorskiego hospicjum

Robiąc dziś świąteczne zakupy możemy łatwo pomóc. W Galerii Wiślanka odbędzie się charytatywna zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Żorskie hospicjum im. Jana Pawła II, które od lat pomaga ciężko chorym, dzisiaj potrzebuje naszej pomocy. Przez pandemię znaleźli się w ciężkiej sytuacji finansowej. Jak informuje miasto – zbiórka środków na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach odbędzie się w Galerii Wiślanka w niedzielę, 13 grudnia od godziny 16:00.

Jak mówi Anna Ujma, Dyrektor ds. Marketingu Galerii Wiślanka:

Już po raz kolejny Galeria Wiślanka pomaga tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Mikołajki odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach. Nasi Klienci okazali wielkie serca i wsparcie, za które bardzo dziękujemy. Wolontariusze zebrali datki, które zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Stowarzyszenia, czyli wsparcie osób z niepełnosprawnościami, pomoc dzieciom z ubogich rodzin, dzieciom chorym, rodzinom wielodzietnym i samotnym matkom. Chcemy być blisko tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Naszą misją jest pomaganie osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nasze doświadczenie pokazuje, że razem możemy znacznie więcej

Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach można wspomóc także bez wychodzenia z domu. Na ich stronie uruchomiona została „wirtualna puszka”, do której każdy może wpłacić datek. Wpłacone środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Można pomóc zwierzakom w prosty sposób

z miejsca zdarzenia Previous post Kolejny pijany kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia
budżet 2021 wyniki głosowania Next post Sesja RM: Uchwalono budżet gminy Czerwionka-Leszczyny i odebrano prawo do dyskusji

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds