Pod wpływem narkotyków ukradł samochód i spowodował kolizję

Pod wpływem narkotyków ukradł samochód i spowodował kolizję

25-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany przez policję, po tym jak spowodował kolizję skradzionym samochodem. O jego losie zdecyduje sąd.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

W piątek około godz. 5:40 dyżurny z jastrzębskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Północnej. Jak powiadomiono w zgłoszeniu – najprawdopodobniej pijany kierowca wjechał w słup oświetleniowy. Jak informuje policja:

Policjant ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który właśnie tam przejeżdżał i widział, jak kierujący próbuje odjechać z miejsca zdarzenia, wraz z innym świadkiem ruszyli za nim i zatrzymali go do czasu przyjazdu stróżów prawa

25-latek był pobudzony. Test wykazał, że jest pod wpływem narkotyków. Na dodatek okazało się, że kierowca ma zatrzymane uprawnienia z powodu przekroczenia dopuszczalnej liczby punktów karnych.

To dopiero początek kłopotów kierowcy

Na dokładkę wyszło na jaw, iż toyota, którą kierował jastrzębianin, była kradziona. Została skradziona dzień wcześniej. Mężczyzna najpierw ukradł saszetkę z dokumentami oraz kluczami do mieszkania i pojazdu około godz. 17.00 na osiedlu Chrobrego. Następnie w nocy powrócił na to samo miejsce i ukradł auto z osiedla, po czym rozbił się nim na latarni.

Jakby tego było jeszcze mało – kryminalni przedstawili kierującemu także zarzut kradzieży roweru, perfum oraz dwukrotnego posłużenia się wcześniej skradzioną kartą płatniczą. Jak poinformowała policja:

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Oprócz tego odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków narkotycznych

Informacja i zdjęcie: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.