wodzisławscy korzykarze

Wodzisławscy koszykarze wygrali u siebie

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli w miniony piątek młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śl. w ramach śląskich rozgrywek w kategorii U13M. Tym razem do Wodzisławia Śl. przyjechała drużyna UKS MOS Opole.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Pierwsza kwarta meczu była wyrównana, jednakże słabsza druga część spotkania w wykonaniu wodzisławskich zawodników oraz wysoka skuteczność gości sprawiły, że do przerwy zespół z Opola prowadził różnicą 12 punktów.

W drugiej połowie meczu to jednak wodzisławianie byli wyraźnie lepsi zarówno w ataku, jak i w obronie i tę część spotkania zespół MKS wygrał różnicą 24 punktów. Cały pojedynek zakończył się zwycięstwem wodzisławskich koszykarzy 68:56 (w kwartach 12:16, 12:21, 28:8, 16:12).

Jak mówi trener, Mirosław Pielorz:

Nie było łatwo, więc tym bardziej cieszy wygrana w kolejnym spotkaniu

Wyróżniającymi się zawodnikami byli Filip Pielorz oraz Wojciech Gawliczek i Kamil Ochodek.

W meczu uczestniczyli:
Na zdjęciu górny rząd od lewej: Mirosław Pielorz (trener drużyny), Kacper Kamiński, Kacper Lamla, Michał Borkowski, Kamil Ochodek (kapitan drużyny), Wojciech Gawliczek, Kamil Szeremeta, Maciej Pielorz (kierownik drużyny).
Dolny rząd od lewej: Filip Dziak, Jakub Jachimowicz, Filip Pielorz, Tymoteusz Kubica, Jakub Świderek.