wyrzuca gruz

Rybnicka firma wyrzuca gruz na osiedle w Czerwionce!

Do naszej skrzynki trafiło nagranie i zdjęcia rybnickiej firmy, która wyrzuca gruz na śmietnik w Czerwionce!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do naszej skrzynki trafiły nagrania i zdjęcia rybnickiej firmy, która wyrzuca sporo worków gruzu na śmietnik w Czerwionce przy ulicy Słowackiego.

W Czerwionce-Leszczynach dopiero wzrosły ceny za wywóz odpadów. Płacimy coraz więcej, a jakby wszystkiego było mało, inni podrzucają swoje odpady na nasze podwórko.

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn zachowała się wzorowo! Nagrała i sfotografowała moment wyrzucania tych worków przez dwóch mężczyzn. Na nagraniu są doskonale widoczne tablice rejestracyjne samochodu oraz osoby, która to uczyniła.

Czytelniczka wzięła sprawy w swoje ręce i jeszcze przed napisaniem do nas, wysłała wiadomość do owej firmy, która poinformowała, że:

Informuję, że gruz zostanie jutro usunięty

Jest to poniekąd przyznanie się do winy. Zresztą firma nie miała wyjścia na tak twarde dowody. W workach znajdował się gruz, który nie ma prawa znajdować się na tym śmietniku, gdyż według prawa lokalnego nie zostałby stamtąd odebrany. Odpady budowlane i rozbiórkowe są odbierane tylko w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Informacja dla rybnickiej firmy

Informujemy, że jeżeli do jutra worki z gruzem nie zostaną posprzątane i zostawione w miejscu do tego przeznaczonym opublikujemy całe nagranie, zdjęcia rejestracji oraz zgłosimy sprawę jako portal odpowiednim służbom mundurowym, gdyż nasza Czytelniczka pragnie pozostać anonimowa.

Na koniec zostawiamy screeny z filmu, który w całości zamieścimy na portalu, jeśli owa firma nie dotrzyma obietnicy złożonej naszej Czytelniczce.

Śmieciowy problem na osiedlach

Dostajemy od Was coraz więcej skarg, że na osiedlowych śmietnikach nie sposób zachować porządku. Ciągle donosicie, że śmieci jest za dużo, nie są stale wywożone i często są na nim odpady, które wcale tam znajdować się nie powinny. Pracujemy także nad większą sprawą, gdzie na trzy bloki jest tylko jeden śmietnik, a sąsiedzi ciągle podrzucają nowe gabaryty.

Dlatego apelujemy! Pokażcie takim osobom jak Ci „biznesmeni” z Rybnika, że jesteście czujni. Gdy jesteście świadkami takiej sytuacji – nagrajcie, zgłaszajcie. Warto wziąć przykład z mieszkanki, która bardzo szybko i sprawnie zareagowała u celu – czyli u źródła firmy. Zgłaszajcie także te sytuacje. Jeśli będziemy nagłaśniać i piętnować takie zachowaniu to takich śmiałków może będzie mniej.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Ktoś kolejny raz wysypał śmieci w Czuchowie. Zarejestrowała go kamera

zimowy pirat Previous post Zimowy pirat drogowy
Wodzisław Next post MKS Wodzisław Śląski znów na czele!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds