Zimowy pirat drogowy

Zimowy pirat drogowy

Zimowa aura trwa w najlepsze, a co za nią idzie – trudne warunki dla kierowców. Jednak nie odstraszają one piratów drogowych do nadmiernego wciśnięcia pedału gazu. Policjanci z grupy „Speed” zatrzymali kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Kierował także pod wpływem alkoholu i pomimo zakazu wydanego przez sąd.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Brawura i lekkomyślność często wygrywa na drodze, nawet zimą. 16 lutego około godziny 15.30 na ulicy Niepodległości w Rybniku, policjanci z grupy „Speed” zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. 37-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu i kierował pomimo sądowego zakazu! Jakby tego było jeszcze mało ani kierowca, ani jego pasażerka nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Jak informuje Śląska Policja:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi, mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia

Policja apeluje o ostrożność.

Źródło i zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.