Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego 61-latka

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę forda galaxy. 61-letni mieszkaniec Żor zlekceważył nakaz jazdy w prawo i pojechał na wprost. To właśnie nieposzanowanie zasad ruchu drogowego, doprowadziło w konsekwencji do ujawnienia nietrzeźwości kierującego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do zdarzenia doszło 25 listopada, około godziny 8.40. Policjanci z rybnickiej komendy podczas patrolowania ulic miasta zauważyli kierowcę, który wyjeżdżając z ulicy Młyńskiej na Reymonta w Rybniku zignorował nakaz jazdy w prawo. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. W wyniku zatrzymania policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że kierujący osobówką w organizmie miał dwa promile alkoholu.

Po zatrzymaniu, pojazd 61-letniego mieszkańca Żor został odholowany na strzeżony parking. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy, mężczyźnie grozi dwuletni pobyt w więzieniu. Funkcjonariusze Policji wciąż przestrzegają przez tego typu zachowaniami. Wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu, należy liczyć się z surowymi konsekwencjami:

Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


Policja przestrzega przed brawurą na drodze, a w szczególności przed nieodpowiedzialną jazdą „na podwójnym gazie”. O każdej porze roku, zbytnia pewność siebie w ruchu drogowym może nieść za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo. Jednak okres zimowy, skracający się dzień i niepewne warunki na jezdni, potęgują i tak wysokie ryzyko wypadków.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wigilia do 5 osób?

diabelski młyn Previous post W Rybniku poczujecie magię Świąt – będzie jarmark i diabelski młyn
wizerunek Next post Podejrzany o kradzież. Policja publikuje wizerunek