Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego 61-latka

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego 61-latka

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę forda galaxy. 61-letni mieszkaniec Żor zlekceważył nakaz jazdy w prawo i pojechał na wprost. To właśnie nieposzanowanie zasad ruchu drogowego, doprowadziło w konsekwencji do ujawnienia nietrzeźwości kierującego.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Do zdarzenia doszło 25 listopada, około godziny 8.40. Policjanci z rybnickiej komendy podczas patrolowania ulic miasta zauważyli kierowcę, który wyjeżdżając z ulicy Młyńskiej na Reymonta w Rybniku zignorował nakaz jazdy w prawo. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. W wyniku zatrzymania policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że kierujący osobówką w organizmie miał dwa promile alkoholu.

Po zatrzymaniu, pojazd 61-letniego mieszkańca Żor został odholowany na strzeżony parking. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy, mężczyźnie grozi dwuletni pobyt w więzieniu. Funkcjonariusze Policji wciąż przestrzegają przez tego typu zachowaniami. Wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu, należy liczyć się z surowymi konsekwencjami:

Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


Policja przestrzega przed brawurą na drodze, a w szczególności przed nieodpowiedzialną jazdą „na podwójnym gazie”. O każdej porze roku, zbytnia pewność siebie w ruchu drogowym może nieść za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo. Jednak okres zimowy, skracający się dzień i niepewne warunki na jezdni, potęgują i tak wysokie ryzyko wypadków.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wigilia do 5 osób?

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.