Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego 61-latka

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę forda galaxy. 61-letni mieszkaniec Żor zlekceważył nakaz jazdy w prawo i pojechał na wprost. To właśnie nieposzanowanie zasad ruchu drogowego, doprowadziło w konsekwencji do ujawnienia nietrzeźwości kierującego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do zdarzenia doszło 25 listopada, około godziny 8.40. Policjanci z rybnickiej komendy podczas patrolowania ulic miasta zauważyli kierowcę, który wyjeżdżając z ulicy Młyńskiej na Reymonta w Rybniku zignorował nakaz jazdy w prawo. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. W wyniku zatrzymania policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że kierujący osobówką w organizmie miał dwa promile alkoholu.

Po zatrzymaniu, pojazd 61-letniego mieszkańca Żor został odholowany na strzeżony parking. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy, mężczyźnie grozi dwuletni pobyt w więzieniu. Funkcjonariusze Policji wciąż przestrzegają przez tego typu zachowaniami. Wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu, należy liczyć się z surowymi konsekwencjami:

Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


Policja przestrzega przed brawurą na drodze, a w szczególności przed nieodpowiedzialną jazdą „na podwójnym gazie”. O każdej porze roku, zbytnia pewność siebie w ruchu drogowym może nieść za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo. Jednak okres zimowy, skracający się dzień i niepewne warunki na jezdni, potęgują i tak wysokie ryzyko wypadków.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wigilia do 5 osób?

diabelski młyn Previous post W Rybniku poczujecie magię Świąt – będzie jarmark i diabelski młyn
wizerunek Next post Podejrzany o kradzież. Policja publikuje wizerunek

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds