Wigilia do 5 osób?

Wigilia do 5 osób?

Wygląda na to, że rząd wpadł na kolejny „genialny” pomysł. Jak wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez rząd przy wigilijnym stole zasiądzie max. 5 osób. Osób mieszkających razem to ograniczenie nie dotyczy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Jak czytamy w projekcie rozporządzenia opublikowanego na str. rządu:

Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania imprez i spotkań od 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie

Domowników to ograniczenie nie będzie dotyczyło. Do nich może dołączyć jeszcze pięć dodatkowych osób.

Wigilia i Święta

W projekcie nie pisze jasno, czy zakaz dotyczy Świąt Bożego Narodzenia, jednak nie znalazły się one na liście wyjątków. W rozporządzeniu jasno jest wskazana data (27 grudnia) – czyli tuż po świętach. Zakaz nie dotyczy spotkań służbowych czy egzaminów na prawo jazdy.

Rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Jest wysoce prawdopodobne, że będzie on dotyczył także ferii, które w tym roku wszystkie województwa będą miały razem.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl