W Rybniku poczujecie magię Świąt – będzie jarmark i diabelski młyn

W Rybniku poczujecie magię Świąt – będzie jarmark i diabelski młyn

Rybnik postanowił, mimo pandemii wprowadzić radosny i świąteczny klimat. Już niebawem odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a miasto zostanie pięknie ozdobione. Na rynku pojawi się także nowa atrakcja – tzw. diabelski młyn.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Pracownicy rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej rozpoczęli wieszanie świątecznych dekoracji już kilka dni temu. Jak jednak zapewnia Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej:

Chcemy, by oprócz Śródmieścia, ozdoby były w każdej dzielnicy. W tym roku nie będzie jednak żadnych nowych lampek. Wydajemy pieniądze jedynie na naprawę istniejącego oświetlenia

Świąteczny Jarmark

Już w najbliższy piątek – 27 listopada na rynku ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy. Jeśli rząd znowu nie zaostrzy obostrzeń kramy oferujące świąteczny asortyment czynne będą do 24 grudnia, w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00
  • od piątku do niedzieli: 10.00-20.00.

Na rynku ma się pojawić łącznie 10 stoisk, oferujących produkty świąteczne.

Największą atrakcją będzie bez wątpienia koło widokowe – diabelski młyn. Będzie ono czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 21:00 oraz soboty i niedziele od 11:00 do 22:00. Jednak będzie to atrakcja odpłatna. Wejściówka kosztować będzie 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min. Jak wyjaśnia Julia Wójcik, naczelnik Wydziału Kultury UM:

Co ważne, koło widokowe na rybnickim rynku to przedsięwzięcie komercyjne, w związku z którym miasto nie poniesie żadnych kosztów. Firma Robland – rodzinna firma z Leszna, posiadająca ponad 50 lat doświadczenia w organizacji świątecznych eventów – pokryje nie tylko koszty wydzierżawienia płyty rynku, ale także zużytej energii elektrycznej

Zdjęcia: Miasto Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wigilia do 5 osób?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl