diabelski młyn

W Rybniku poczujecie magię Świąt – będzie jarmark i diabelski młyn

Rybnik postanowił, mimo pandemii wprowadzić radosny i świąteczny klimat. Już niebawem odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a miasto zostanie pięknie ozdobione. Na rynku pojawi się także nowa atrakcja – tzw. diabelski młyn.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Pracownicy rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej rozpoczęli wieszanie świątecznych dekoracji już kilka dni temu. Jak jednak zapewnia Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej:

Chcemy, by oprócz Śródmieścia, ozdoby były w każdej dzielnicy. W tym roku nie będzie jednak żadnych nowych lampek. Wydajemy pieniądze jedynie na naprawę istniejącego oświetlenia

Świąteczny Jarmark

Już w najbliższy piątek – 27 listopada na rynku ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy. Jeśli rząd znowu nie zaostrzy obostrzeń kramy oferujące świąteczny asortyment czynne będą do 24 grudnia, w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00
  • od piątku do niedzieli: 10.00-20.00.

Na rynku ma się pojawić łącznie 10 stoisk, oferujących produkty świąteczne.

Największą atrakcją będzie bez wątpienia koło widokowe – diabelski młyn. Będzie ono czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 21:00 oraz soboty i niedziele od 11:00 do 22:00. Jednak będzie to atrakcja odpłatna. Wejściówka kosztować będzie 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min. Jak wyjaśnia Julia Wójcik, naczelnik Wydziału Kultury UM:

Co ważne, koło widokowe na rybnickim rynku to przedsięwzięcie komercyjne, w związku z którym miasto nie poniesie żadnych kosztów. Firma Robland – rodzinna firma z Leszna, posiadająca ponad 50 lat doświadczenia w organizacji świątecznych eventów – pokryje nie tylko koszty wydzierżawienia płyty rynku, ale także zużytej energii elektrycznej

Zdjęcia: Miasto Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wigilia do 5 osób?

Previous post Powiatowy Lekarz Weterynarii ostrzega przed ptasią grypą
Next post Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego 61-latka