diabelski młyn

W Rybniku poczujecie magię Świąt – będzie jarmark i diabelski młyn

Rybnik postanowił, mimo pandemii wprowadzić radosny i świąteczny klimat. Już niebawem odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a miasto zostanie pięknie ozdobione. Na rynku pojawi się także nowa atrakcja – tzw. diabelski młyn.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Pracownicy rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej rozpoczęli wieszanie świątecznych dekoracji już kilka dni temu. Jak jednak zapewnia Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej:

Chcemy, by oprócz Śródmieścia, ozdoby były w każdej dzielnicy. W tym roku nie będzie jednak żadnych nowych lampek. Wydajemy pieniądze jedynie na naprawę istniejącego oświetlenia

Świąteczny Jarmark

Już w najbliższy piątek – 27 listopada na rynku ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy. Jeśli rząd znowu nie zaostrzy obostrzeń kramy oferujące świąteczny asortyment czynne będą do 24 grudnia, w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00
  • od piątku do niedzieli: 10.00-20.00.

Na rynku ma się pojawić łącznie 10 stoisk, oferujących produkty świąteczne.

Największą atrakcją będzie bez wątpienia koło widokowe – diabelski młyn. Będzie ono czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 21:00 oraz soboty i niedziele od 11:00 do 22:00. Jednak będzie to atrakcja odpłatna. Wejściówka kosztować będzie 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min. Jak wyjaśnia Julia Wójcik, naczelnik Wydziału Kultury UM:

Co ważne, koło widokowe na rybnickim rynku to przedsięwzięcie komercyjne, w związku z którym miasto nie poniesie żadnych kosztów. Firma Robland – rodzinna firma z Leszna, posiadająca ponad 50 lat doświadczenia w organizacji świątecznych eventów – pokryje nie tylko koszty wydzierżawienia płyty rynku, ale także zużytej energii elektrycznej

Zdjęcia: Miasto Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wigilia do 5 osób?

Previous post Powiatowy Lekarz Weterynarii ostrzega przed ptasią grypą
Next post Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali pijanego 61-latka

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds