pijany kierowca autobusu

Pijany kierowca autobusu zatrzymany, dzięki reakcji pasażera

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu. 63-latek miał w organizmie promil alkoholu! Informację o stanie mężczyzny przekazał policji mąż pasażerki. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jady. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W sobotę około godz. 16.30 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Pszczyńskiej, pasażerka zaniepokojona zachowaniem kierowcy autobusu, powiadomiła o swoich obawach męża, który z kolei poinformował oficera dyżurnego jastrzębskiej komendy. Patrol zatrzymał kierowcę autobusu do kontroli. Policjanci od razu wyczuli alkohol od mężczyzny, który jest mieszkańcem powiatu cieszyńskiego. Po badaniu okazało się, że ma promil alkoholu.

Kierowca pod wpływem alkoholu przewoził 25 osób. Stan techniczny pojazdu także pozostawiał „wiele do życzenia”. Mundurowi odkryli niesprawność układu wydechowego oraz nadmiernie skorodowane elementy konstrukcyjne podwozia.

Dowód rejestracyjny autobusu został zatrzymany z zakazem dalszej jazdy, a pojazd został skierowany na dodatkowe badania techniczne. Natomiast kierowca stracił prawo jazdy, a za nieodpowiedzialny czyn grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Rybniku

MKS Wodzisław: Nieoficjalne Mistrzostwa Polski U14 M – Radom 2020

Dyżury pracownika MZK – ruszają mobilne biura

Złodziej – rybnicka policja publikuje wizerunek

Żelazny Szlak Rowerowy – otwarty

“Koronawczasy”…

przejściu dla pieszych Previous post Potrącenie na przejściu dla pieszych w Rybniku
Podróż do przyszłości Next post W Gostyni polecieli w przyszłość

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds