Potrącenie na przejściu dla pieszych w Rybniku

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Rybniku

Policjanci z rybnickiego komisariatu ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło 12 września, około godziny 10:45 na ul. Rudzkiej w Rybniku. Poszkodowane zostały dwie osoby, przechodzące przepisowo na przejściu dla pieszych, w tym 9-letni chłopiec.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Kierujący samochodem osobowym potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 29-letnią kobietę i 9-letniego chłopca. Incydent komentują rybniccy funkcjonariusze, apelując tym samym do uczestników ruchu drogowego o ostrożność:

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych. Mieszkaniec Radlina jechał ulicą Rudzką w kierunku Rud i potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 28-letnią kobietę i 9-letniego chłopca. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pogotowie ratunkowe przetransportowało poszkodowanych w wypadku do szpitala w Rybniku.

Źródło: KMP Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Dyżury pracownika MZK – ruszają mobilne biura

Industriada w Czerwionce-Leszczynach

Złodziej – rybnicka policja publikuje wizerunek

MKS Wodzisław: Nieoficjalne Mistrzostwa Polski U14 M – Radom 2020

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.