Potrącenie na przejściu dla pieszych w Rybniku

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Rybniku

Policjanci z rybnickiego komisariatu ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło 12 września, około godziny 10:45 na ul. Rudzkiej w Rybniku. Poszkodowane zostały dwie osoby, przechodzące przepisowo na przejściu dla pieszych, w tym 9-letni chłopiec.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Kierujący samochodem osobowym potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 29-letnią kobietę i 9-letniego chłopca. Incydent komentują rybniccy funkcjonariusze, apelując tym samym do uczestników ruchu drogowego o ostrożność:

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych. Mieszkaniec Radlina jechał ulicą Rudzką w kierunku Rud i potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 28-letnią kobietę i 9-letniego chłopca. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pogotowie ratunkowe przetransportowało poszkodowanych w wypadku do szpitala w Rybniku.

Źródło: KMP Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dyżury pracownika MZK – ruszają mobilne biura

Industriada w Czerwionce-Leszczynach

Złodziej – rybnicka policja publikuje wizerunek

MKS Wodzisław: Nieoficjalne Mistrzostwa Polski U14 M – Radom 2020

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.