MKS Wodzisław Śląski

MKS Wodzisław: Nieoficjalne Mistrzostwa Polski U14 M – Radom 2020

W tym tygodniu zawodnicy MKS Wodzisław zespołu (rocznika 2006 i młodsi) brali udział w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski U14M Radom 2020. Wystąpiły 32 najlepsze drużyn w kraju.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

W wyniku losowania zawodnicy znaleźli się w grupie A:

• MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI
  • MKS GRÓJEC
  • ŁKS SZKOŁA GORTATA ŁÓDŹ
  • MKK BASKET GORZÓW WIELKOPOLSKI

W pierwszym meczu turniejowym zawodnicy zagrali z jednym z faworytów mistrzostw, bardzo dobrą drużyną z Grójca. Niestety, przegrali to spotkanie 82-40. Na osłodę wygrali jednak, z tym bardzo mocnym zespołem, 4 kwartę 22-8. Podbudowało to zawodników, dla których był to pierwszy występ w rozgrywkach ogólnopolskich. Podczas późniejszych meczy było już tylko lepiej.

Następnego dnia rozegrali dwa niezwykle dramatyczne i wyrównane spotkania z ŁKS SZKOŁA GORTATA ŁÓDŹ i MKK BASKET GORZÓW WIELKOPOLSKI. W meczach tych do ostatnich sekund ważyły się losy awansu do najlepszej szesnastki w Polsce. W grupie, każdy z zespołów odniósł jedno zwycięstwo (Gorzów wygrywa z Łodzią plus 20). Decydowała dodatkowa tabelka, gdzie kluczowy okazał się lepszy bilans punktów zdobytych do straconych.

ŁKS SZKOŁA GORTATA – MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI 84 – 77 ( 17-18,15-19,18-16,23-20 dogrywka 11-4 )

Ten mecz to był prawdziwy koszykarski horror. Prowadzenie przechodziło z „rąk do rąk”, aby zakończyć się w regulaminowym czasie remisem 73-73. Doszło do dogrywki, którą chłopcy zakończyli grając w 4 zawodników. Stało się tak z uwagi na to, że aż 8 wodzisławskich koszykarzy musiało opuścić parkiet z pięcioma przewinieniami na koncie. Prawdopodobnie ten wynik zostanie wpisany do Księgi Guinnessa. Niestety zespół zakończył te zawody porażką i odczuwa po nim lekki niesmak. Jeżeli ktoś ze znawców koszykówki słyszał o podobnym meczu, pod względem ilości odgwizdanych fauli jednej drużynie, to MKS bardzo prosi o kontakt.

MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI – MKK BASKET GORZÓW WIELKOPOLSKI 83 -80 ( 12-16,19-9,19-21,19-23 dogrywka 14-11 )

Kolejny mecz dwóch bardzo wyrównanych zespołów. Przez większość meczu grupa prowadziła, schodząc na przerwę z prowadzeniem 31-25. Było dobrze mając z tyłu głowy fakt, że musieli wygrać te zawody 14 punktami. Niestety „Basketowi” z Gorzowa udaję się w drugiej części gry zniwelować przewagę do remisu.

Druga dogrywka

Wygrywają dogrywkę 14-11 i całe spotkanie, jednak zabrakło „małych oczek” do awansu do najlepszej szesnastki w kraju. Drużyna nie uważa jednak tych zawodów za nieudane. Pierwsza konfrontacja z czołówką krajową nie wypadła źle. Zebrali mnóstwo doświadczeń w meczach o stawkę. To na pewno zaprocentuje. Jak mówią:

Dowiedzieliśmy się też, ile jeszcze mamy braków nad którymi musimy w pocie czoła pracować na treningach. JEDNAK NA 100% WIDAĆ ŚWIATEŁKO W SPORTOWYM TUNELU. Brawo cała drużyna! Pokazaliście charakter, to bardzo ważne!

Na szczególne wyróżnienie w zespole zasłużyli: Mikołaj Kolarski i Artur Szczeponek.

Punkty turnieju dla MKS Wodzisław zdobyli: Kolarski Mikołaj 78, Szczeponek Artur 30, Jordan Bartosz 25, Nawrocki Michał 20, Jargoń Krzysztof 14, Michnik Mateusz 14, Fierut Jarosław 8, Pożarowszczyk Piotr – kapitan drużyny 6, Łazarczyk Maciej 4, Żurek Kuba 2. Ponadto w zespole wystąpili: Kolarczyk Kosma i Maziarz – Piotrowski Wiktor. Trener zespołu – Marek Malik.

Teraz przed nimi przejście do wyższej kategorii rozgrywkowej. Od 1 października startują w rozgrywkach U15M o Mistrzostwo Śląska – eliminacje do Mistrzostw Polski 2021.

Zespół składa podziękowania dla prezesów firm: Panów Janusza Musioł – P.P.H.U. „MARKO” i Wojciecha Żurek – F.H.U. „OLEJEK” za sfinalizowanie zakupu dwóch nowych kompletów strojów, w których wystąpili koszykarze i pomoc organizacyjną w wyjeździe na turniej w Radomiu. Bez Waszej pomocy nie udałoby się wyjechać na te ważne zawody. Podziękowania kierują także Rodzicom zawodników za wsparcie i najwierniejszym z wiernych kibicom za wspaniały doping – byliście wspaniali.