doktor trzyma maseczkę

Oddział Neurologii w Rybniku został zamknięty

Oddział neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 Rybniku zamknięty. Powodem jest wynik dodatni testu na koronawirusa u jednego z pacjentów.

Niedawno pisaliśmy o przypadkach zarażenia koronawirusem w szpitalu w Jastrzębiu. Potwierdzono 22 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Zamknięto izbę przyjęć. Wśród zakażonych były osoby z personelu medycznego. W rezultacie w Jastrzębskim szpitalu zaostrzono procedury, mające na celu minimalizację zagrożenia.

Przedstawialiśmy także raport z dnia: 28.04.2020, dotyczący sytuacji związanej z Covid-19 w Subregionie Zachodnim wraz z danymi z Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Wczoraj zagrożenie wirusem objęło oddział neurologii Rybnickiego szpitala nr 3. Jeden z pacjentów otrzymał wynik pozytywny.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Podwójne testy

U jednego z pacjentów przebywających na oddziale, potwierdzono wczoraj obecność koronawirusa. Przeprowadzono badanie w izolatorium. Wynik pierwszego testu okazał się ujemny. W związku z wysoką gorączką, test ponowiono, tym razem z wynikiem pozytywnym.

W sumie na oddziale neurologii przeprowadzono 72 testy. Wszyscy pacjenci i pracownicy oddziału neurologii uzyskali wyniki negatywne w badaniu na koronawirusa. Pacjenci przejdą teraz tygodniową kwarantannę. Większość pacjentów spędzi kwarantannę w domu, podczas gdy pracownicy szpitala kwarantannę odbędą na oddziale.

Po tygodniowej kwarantannie oddział neurologii zostanie zdezynfekowany i najprawdopodobniej otwarty.

Wcześniej w szpitalu w Wodzisławiu miało miejsce zakażenie dużej liczny personelu medycznego. Pisaliśmy o tym tutaj.

fot. pixabay

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wybory COVID-19 Previous post [DEBATA] Bojkot wyborów: By spojrzeć w lustro
flaga Polski Next post Majowe święta Rybnik uczci inaczej niż zwykle