flaga Polski

Majowe święta Rybnik uczci inaczej niż zwykle

Bez oficjalnych obchodów, ale z okolicznościowym przystrojeniem miasta Rybnik – tak w związku z pandemią będziemy celebrować tegoroczne Święto Konstytucji 3 Maja.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Będą kwiaty i flagi

Nie będzie uroczystego apelu na rynku, ani przemarszu przez miasto. Nie będzie, bo nie może być w związku z obowiązującymi obostrzeniami, związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Majowe święto zostanie jednak uczczone wywieszeniem flag państwowych w reprezentacyjnych punktach miasta. Miejsca, w których zwyczajowo podczas oficjalnych uroczystości delegacje składają kwiaty, zostaną symbolicznie przystrojone. Kwiaty położone zostaną pod pamiątkowymi tablicami przy rybnickim ratuszu, oraz przed pomnikiem Jana Pawła II. W związku z faktem, że nie mogły odbyć się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę zbrodni katyńskiej, kwiaty zostaną też położone przed znajdującą się w bazylice tablicą poświęconą pamięci „Pomordowanych na Wschodzie”.

Msza święta

3 maja o godzinie 12.00 w rybnickiej bazylice odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Przypominamy jednak, że zgodnie z obowiązującymi restrykcjami, w świątyni tej jednorazowo może przebywać nie więcej niż 100 osób przy zachowaniu przynajmniej dwumetrowego dystansu pomiędzy wiernymi – więcej informacji na temat zasad uczestnictwa w liturgii na stronie bazyliki.
Miasto zachęca, by uczcić Święto Konstytucji 3 Maja, wywieszając w tym dniu flagę państwową. Niech zdobi ona domy, także wcześniej – warto bowiem pamiętać, że 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.


W związku z epidemią koronowirusa w tym roku nie odbędzie się tradycyjna już rybnicka majówka „Maj, bzy, Rybnik i ty”.

Autobusy

W wydłużony weekend, czyli od 1 do 3 maja, autobusy komunikacji miejskiej kursować będą według niedzielnych rozkładów jazdy.

Miasto Rybnik życzy spokojnego obchodzenia majowych świąt, apelując o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w trosce o wspólne dobro.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

doktor trzyma maseczkę Previous post Oddział Neurologii w Rybniku został zamknięty
Flaga Polski Next post Flaga Polski- instrukcja obsługi

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds