flaga Polski

Majowe święta Rybnik uczci inaczej niż zwykle

Bez oficjalnych obchodów, ale z okolicznościowym przystrojeniem miasta Rybnik – tak w związku z pandemią będziemy celebrować tegoroczne Święto Konstytucji 3 Maja.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Będą kwiaty i flagi

Nie będzie uroczystego apelu na rynku, ani przemarszu przez miasto. Nie będzie, bo nie może być w związku z obowiązującymi obostrzeniami, związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Majowe święto zostanie jednak uczczone wywieszeniem flag państwowych w reprezentacyjnych punktach miasta. Miejsca, w których zwyczajowo podczas oficjalnych uroczystości delegacje składają kwiaty, zostaną symbolicznie przystrojone. Kwiaty położone zostaną pod pamiątkowymi tablicami przy rybnickim ratuszu, oraz przed pomnikiem Jana Pawła II. W związku z faktem, że nie mogły odbyć się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę zbrodni katyńskiej, kwiaty zostaną też położone przed znajdującą się w bazylice tablicą poświęconą pamięci „Pomordowanych na Wschodzie”.

Msza święta

3 maja o godzinie 12.00 w rybnickiej bazylice odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Przypominamy jednak, że zgodnie z obowiązującymi restrykcjami, w świątyni tej jednorazowo może przebywać nie więcej niż 100 osób przy zachowaniu przynajmniej dwumetrowego dystansu pomiędzy wiernymi – więcej informacji na temat zasad uczestnictwa w liturgii na stronie bazyliki.
Miasto zachęca, by uczcić Święto Konstytucji 3 Maja, wywieszając w tym dniu flagę państwową. Niech zdobi ona domy, także wcześniej – warto bowiem pamiętać, że 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.


W związku z epidemią koronowirusa w tym roku nie odbędzie się tradycyjna już rybnicka majówka „Maj, bzy, Rybnik i ty”.

Autobusy

W wydłużony weekend, czyli od 1 do 3 maja, autobusy komunikacji miejskiej kursować będą według niedzielnych rozkładów jazdy.

Miasto Rybnik życzy spokojnego obchodzenia majowych świąt, apelując o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w trosce o wspólne dobro.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

doktor trzyma maseczkę Previous post Oddział Neurologii w Rybniku został zamknięty
Flaga Polski Next post Flaga Polski- instrukcja obsługi