Fotowoltaika

Nabór wniosków na OZE w Gaszowicach

W Gaszowicach rusza nabór wniosków na listę rezerwową w projekcie dofinansowania instalacji urządzeń OZE. Do rozdysponowania jest 3 mln złoty.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Od 18 do 25 maja br. można składać wnioski o wpisanie na listę rezerwową w projekcie dofinansowania instalacji urządzeń OZE czyli ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła , solarów i kotłów na pelet. W ramach unijnego projektu w całej gminie Gaszowice zainstalowanych będzie ich ponad 170. Urząd gminy szacuje, że mieszkańcy zapłacą tylko 30 procent kosztów.


Zmiany w programie Czyste Powietrze


Wnioski wysłać trzeba będzie do urzędu tradycyjną pocztą lub wrzucić do skrzynki podawczej ustawionej przy wejściu głównym do urzędu. Wybór wnioskodawców z listy uzupełniającej nastąpi, po zweryfikowaniu przekazanych dokumentów. Celem naboru uzupełniającego jest utworzenie listy rezerwowej. Gmina dysponuje ograniczoną ilością dostępnych instalacji. Na tą chwilę dostępnych jest około 40 instalacji z czego zaledwie 20 sztuk to instalacje fotowoltaiczne.

WNIOSKI I WSZYSTKIE POZOSTAŁE DOKUMENTY SĄ DOSTĘPNE TU ORAZ JAKO ZAŁĄCZNIKI PONIŻEJ

Na liście podstawowej znalazło się ponad 176 wniosków , a do rozdysponowania na montaż odnawialnych źródeł energii mamy około 3 mln zł.

informuje Urząd Gminy

Instalacje finansowane są w około 70% ze środków UE, natomiast pozostałe około 30% zapewniają mieszkańcy. Ostateczne wartości instalacji poznamy po wyłonieniu ich wykonawców. Przetargi na poszczególne instalacje są już ogłoszone. Wykonawców instalacji powinniśmy znać na przełomie września i października 2020 roku.

Zakładamy, że pierwsze prace projektowe ruszą w IV kwartale br. a prace montażowe będą trwały od początku 2021 roku.

Mieszkańcy 11 gmin partnerskich, którzy wezmą udział w projekcie, otrzymają instalacje OZE zamówione w przetargu organizowanym przez gminę. Tto gmina przez 5 lat po zakończeniu projektu jest ich właścicielem. Po zakończeniu trwałości projektu instalacje zostaną przekazane na własność mieszkańcom.

Fot. Mariana Proença on Unsplash

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

ankieta Previous post Ankieta na temat przyszłości miasta
łąka kwietna Next post Czy Rybnicka zieleń poradzi sobie z suszą? Koszenie traw

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds