Fotowoltaika

Nabór wniosków na OZE w Gaszowicach

W Gaszowicach rusza nabór wniosków na listę rezerwową w projekcie dofinansowania instalacji urządzeń OZE. Do rozdysponowania jest 3 mln złoty.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Od 18 do 25 maja br. można składać wnioski o wpisanie na listę rezerwową w projekcie dofinansowania instalacji urządzeń OZE czyli ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła , solarów i kotłów na pelet. W ramach unijnego projektu w całej gminie Gaszowice zainstalowanych będzie ich ponad 170. Urząd gminy szacuje, że mieszkańcy zapłacą tylko 30 procent kosztów.


Zmiany w programie Czyste Powietrze


Wnioski wysłać trzeba będzie do urzędu tradycyjną pocztą lub wrzucić do skrzynki podawczej ustawionej przy wejściu głównym do urzędu. Wybór wnioskodawców z listy uzupełniającej nastąpi, po zweryfikowaniu przekazanych dokumentów. Celem naboru uzupełniającego jest utworzenie listy rezerwowej. Gmina dysponuje ograniczoną ilością dostępnych instalacji. Na tą chwilę dostępnych jest około 40 instalacji z czego zaledwie 20 sztuk to instalacje fotowoltaiczne.

WNIOSKI I WSZYSTKIE POZOSTAŁE DOKUMENTY SĄ DOSTĘPNE TU ORAZ JAKO ZAŁĄCZNIKI PONIŻEJ

Na liście podstawowej znalazło się ponad 176 wniosków , a do rozdysponowania na montaż odnawialnych źródeł energii mamy około 3 mln zł.

informuje Urząd Gminy

Instalacje finansowane są w około 70% ze środków UE, natomiast pozostałe około 30% zapewniają mieszkańcy. Ostateczne wartości instalacji poznamy po wyłonieniu ich wykonawców. Przetargi na poszczególne instalacje są już ogłoszone. Wykonawców instalacji powinniśmy znać na przełomie września i października 2020 roku.

Zakładamy, że pierwsze prace projektowe ruszą w IV kwartale br. a prace montażowe będą trwały od początku 2021 roku.

Mieszkańcy 11 gmin partnerskich, którzy wezmą udział w projekcie, otrzymają instalacje OZE zamówione w przetargu organizowanym przez gminę. Tto gmina przez 5 lat po zakończeniu projektu jest ich właścicielem. Po zakończeniu trwałości projektu instalacje zostaną przekazane na własność mieszkańcom.

Fot. Mariana Proença on Unsplash

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

ankieta Previous post Ankieta na temat przyszłości miasta
łąka kwietna Next post Czy Rybnicka zieleń poradzi sobie z suszą? Koszenie traw