Koronawirus

Koronawirus w szpitalu w Raciborzu. Chorzy są z Rybnika

Dwa przypadki zarażenia koronawirusem w szpitalu w Raciborzu zostały potwierdzone. Chorzy są z Rybnika. To pacjent, który wrócił autokarem z Włoch oraz jego żona, która przebywała na kwarannie.

Wczoraj po godz. 20:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce.

Mamy 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie

Chorzy pochodzą w województw – śląskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego.

Pacjent, który przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu przy ulicy Gamowskiej wrócił autokarem z Włoch, gdzie przebywał na nartach. Zaś jego żona przebywała na kwarantannie. Pacjenci są w sile wieku.

Inne przypadki to pacjent z Wrocławia, który jest osobą starszą i zaraził się od bliskiej osoby chorej. Natomiast pacjent z Warszawy jest młody i ostatnio także wrócił z Włoch. O poprzednich chorych pisaliśmy tutaj.

Osoby, które miały kontakt z chorymi są lokalizowane i będą poddane kwarantannie. Do tej pory odnotowano 9 przypadków zarażeń koronawirusem w Polsce. W województwie śląskim obecnie pod nadzorem sanitarnym przebywają 662 osoby, a 7 jest hospitalizowanych.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zostaw 1% w Czerwionce-Leszczynach Previous post Wspieraj lokalnie. Zostaw 1% w Czerwionce-Leszczynach
Ograniczenia koronawirus Next post Rybnik zamyka szkoły