Potwierdzono 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Podczas specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia – Łukasz Szumowski potwierdził cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce.

Ostatnio pisaliśmy o pierwszym potwierdzinym przypadku koronawirusa w Polsce. Wirus na dobre zaczyna gościć w Polsce. Mamy cztery kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w naszym kraju.

Zarażone osoby

Drugi z chorych podróżował tym samym autobusem, co 66-latek z Zielonej Góry. Autobus skończył trasę w niedzielę w Gdańsku i został zdezynfekowany. Dwie kolejne zarażone osoby pochodzą ze Szczecina. Wrócili z Włoch. Piątą chorą osobą w Polsce jest mężczyzna z Wrocławia, który przebywał w Wielkiej Brytanii.

Minister Łukasz Szumowski uspokaja:

Życie żadnego z chorych nie jest zagrożone. Wszyscy są w młodym i średnim wieku. Wirus wykryty u nich jest umiarkowanie zakaźny

Dwójka pacjentów, zgodne z instrukcjami ministerstwa, sama zgłosiła się oraz poinformowała służby sanitarne, że wróciły z kraju wysokiego ryzyka. Na początku nie mieli objawów choroby, zostali objęci kwarantanną. Kiedy poczuli się gorzej, zostali skierowani do szpitala i objęci pomocą medyczną.

Na całym świecie jest zarażonych ponad 100 tys. osób, z czego 5 w Polsce. Natomiast ponad 3400 zmarło. W naszym kraju ponad 6 tysięcy osób jest pod opieką sanepidu, a kilkaset z nich objętych jest kwarantanną.

Jak postępować, gdy podejrzewamy koronawirusa?

Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa Wojewody Śląskiego przypomina:

Nie idziemy do lekarza rodzinnego, czy do ośrodka zdrowia, lecz kontaktujemy się wyłącznie telefonicznie z powiatowym sanepidem bądź z lekarzem zakaźnikiem w najbliższym szpitalu z oddziałem zakaźnym! Podczas telefonicznej konsultacji służby zdecydują o dalszych działaniach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Previous post Radni byli za, a nawet przeciw
Będzie "Arena Unii". 83 tys. zł na trybuny w Książenicach Next post Będzie „Arena Unii”. 83 tys. zł na trybuny w Książenicach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds