Potwierdzono 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Podczas specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia – Łukasz Szumowski potwierdził cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce.

Ostatnio pisaliśmy o pierwszym potwierdzinym przypadku koronawirusa w Polsce. Wirus na dobre zaczyna gościć w Polsce. Mamy cztery kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w naszym kraju.

Zarażone osoby

Drugi z chorych podróżował tym samym autobusem, co 66-latek z Zielonej Góry. Autobus skończył trasę w niedzielę w Gdańsku i został zdezynfekowany. Dwie kolejne zarażone osoby pochodzą ze Szczecina. Wrócili z Włoch. Piątą chorą osobą w Polsce jest mężczyzna z Wrocławia, który przebywał w Wielkiej Brytanii.

Minister Łukasz Szumowski uspokaja:

Życie żadnego z chorych nie jest zagrożone. Wszyscy są w młodym i średnim wieku. Wirus wykryty u nich jest umiarkowanie zakaźny

Dwójka pacjentów, zgodne z instrukcjami ministerstwa, sama zgłosiła się oraz poinformowała służby sanitarne, że wróciły z kraju wysokiego ryzyka. Na początku nie mieli objawów choroby, zostali objęci kwarantanną. Kiedy poczuli się gorzej, zostali skierowani do szpitala i objęci pomocą medyczną.

Na całym świecie jest zarażonych ponad 100 tys. osób, z czego 5 w Polsce. Natomiast ponad 3400 zmarło. W naszym kraju ponad 6 tysięcy osób jest pod opieką sanepidu, a kilkaset z nich objętych jest kwarantanną.

Jak postępować, gdy podejrzewamy koronawirusa?

Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa Wojewody Śląskiego przypomina:

Nie idziemy do lekarza rodzinnego, czy do ośrodka zdrowia, lecz kontaktujemy się wyłącznie telefonicznie z powiatowym sanepidem bądź z lekarzem zakaźnikiem w najbliższym szpitalu z oddziałem zakaźnym! Podczas telefonicznej konsultacji służby zdecydują o dalszych działaniach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Previous post Radni byli za, a nawet przeciw
Będzie "Arena Unii". 83 tys. zł na trybuny w Książenicach Next post Będzie „Arena Unii”. 83 tys. zł na trybuny w Książenicach