Kolejny raz ruszy budowa przedszkola w Dębieńsku

Kolejny raz ruszy budowa przedszkola w Dębieńsku

Jak informuje UGiM Czerwionka-Leszczyny – dziś podpisana została umowa na dokończenie rozbudowy i adaptacji Szkoły Podstawowej nr 8 na pomieszczenia przedszkolne. Czy w końcu przedszkolaki 1 września br. rozpoczną naukę w nowym obiekcie?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ileż to już obiecanych „wrześni” przeszli rodzice przedszkolaków, wiedzą tylko oni sami. Od dłuższego czasu zakończenia budowy wyczekują także rodzice uczniów SP8, gdzie szkole zabrano z tej okazji świetlicę i stołówkę. Jest kolejna nadzieja!

Jak dziś poinformował UGiM, podpisano umowę na dokończenie rozbudowy i adaptacji SP8 na pomieszczenia przedszkolne. Sprawę związaną w oddziałem przedszkolnym im. Krasnala Hałabały w Dębieńsku Wielkim opisywaliśmy już wielokrotnie, od 2018 roku, kiedy to Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy zaczęło ruszać ten niewygodny temat:

Pechowa inwestycja?

Inwestycja od początku była pechowa. Kiedy już wreszcie budowa ruszyła, w ubiegłym roku gmina była zmuszona odstąpić od umowy na budowę pomieszczeń przedszkolnych przy SP 8 z winy ówczesnego wykonawcy robót.

Rozwiązanie umowy z wykonawcą wiązało się z konsekwencjami, które niestety znacznie wydłużyły czas wykonania zadania i oddania nowego obiektu dzieciom. W takiej sytuacji gminę czekała żmudna inwentaryzacja, ogłoszenie nowego postępowania przetargowego, co oznaczało liczne komplikacje i konieczność zwiększenia środków.

Bez zwłoki gmina przeprowadziła te działania tj. inwentaryzację, przygotowała i ogłosiła nowy przetarg, dokonane zostały także zmiany w budżecie.

tłumaczy UGiM w Czerwionce-Leszczynach

Teraz ma się to zmienić…

Na przedmiot zamówienia składa się zakres obejmujący ukończenie m.in. następujących prac:
  • robót dachowych, elewacyjnych oraz wykończeniowych wraz z montażem stolarki i ślusarki otworowej w segmencie dobudowanym do budynku istniejącej szkoły,
  • adaptacji istniejących pomieszczeń szkoły w jednym z jej istniejących segmentów na potrzeby przedszkola i węzła kuchennego,
  • przebudowy i wykonania odcinków instalacji: elektrycznej, wod. – kan., c.o., a także wentylacji mechanicznej,
  • utwardzenia pozostałej części terenu wraz z wykonaniem placu manewrowego,
  • budowy placu zabaw wraz z ogrodzeniem.

Wybrano ofertę złożoną przez firmę Partum z Zabrza.

Wartość zadania wynosi 1 990 000,00 zł.

Jak dalej informuje Gmina, poprzednia umowa podpisana została na kwotę 2,3 mln zł i za około 1,3 mln zł wykonane zostały już prace.

Można powiedzieć, że ponad 60% inwestycji zostało już wykonane, teraz pozostały głównie roboty wykończeniowe i wyposażenie pomieszczeń. Oby prace przebiegły bez żadnych komplikacji

mówi Grzegorz Wolnik

My także mamy nadzieję, że przedszkolaki od września – nie na 60 procent, a 100 procent, rozpoczną swoją naukę w nowym, bezpiecznym budynku, zaś uczniowie odzyskają stołówkę i świetlicę.

Trzymamy kciuki!

Zdjęcie: Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

NGO - piąte koło u wozu dla samorządu? Previous post NGO – piąte koło u wozu dla samorządu?
Spotkanie z Mirosławem Suchoniem, posłem na Sejm RP Next post Spotkanie z Mirosławem Suchoniem, posłem na Sejm RP