Jejkowice: ruszył punkt konsultacyjny dla programów „Czyste powietrze” oraz „Mój prąd”

Od 20 stycznia w Urzędzie Gminy w Jejkowicach ruszył punkt konsultacyjny dla programów „Czyste powietrze” i „Mój prąd”. Punkt informacyjny będzie czynny, w każdy poniedziałek od 14.30 do 16.30.

Mieszkańcy mogą w tym punkcie uzyskać informacje na temat programów „Czyste powietrze” oraz „Mój prąd”. Specjalista będzie pomagał zainteresowanym w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie, które można uzyskać z obu programów.

Jak zapewnia Wójt Jejkowic – Marek Bąk:

Punkt będzie działał tak długo, jak będzie potrzeba. Miesięczny koszt działania punktu to 700 zł brutto.

„Czyste powietrze”

Celem programu „Czyste powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych, z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych pieców na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy.

„Mój prąd”

Program „Mój Prąd” jest dedykowany wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparciu segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV). Instalacje te pozwalają na produkcję własnego prądu. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltanicznych.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post Marsz Pamięci w Wodzisławiu
Next post Życzenia dla babci i dziadków