Godziny dla seniora. Kto jest seniorem?

Godziny dla seniora. Kto jest seniorem?

Od dziś wracają godziny dla seniora, nie obowiązują jednak one w weekendy. Od poniedziałku do piątku senior powinien (chociaż niestety często tak nie jest) robić zakupy w godz. 10:00-12:00.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Od jakiego wieku jest się seniorem?

To pytanie zadaje sobie wiele osób w średnim wieku. Otóż w sklepach, gdzie sprzedaje się żywność, produkty kosmetyczne, artykuły toaletowe, środki czystości, lekarstwa, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz na poczcie w godz. 10:00-12:00 obsługiwane będą osoby wyłącznie po 60 roku życia. Ograniczenia te nie obowiązują w weekendy. Także niektóre banki zdecydowały się na wprowadzenie w swoich placówkach godzin dla seniorów.

Jak apelował premier:

Wśród osób powyżej 60. roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach, a wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w naprawdę bardzo trudnym, bardzo ciężkim stanie zdrowia, to już jest 80 procent (…) Bardzo gorąco apelujemy, żeby osoby starsze pozostały w domach. Tam, gdzie mogą, niech pozostaną w domach

Wszystkich w dalszych ciągu obowiązuje noszenie maseczek, natomiast sklepy mają zapewnić dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekujących.

Cały kraj znajduje się w żółtej, ewentualnie czerwonej strefie.

Dzisiejszy raport

Z dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, iż mamy 8099 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby.

W sumie na koronawirusa zmarło 3 308 osób, zaś liczba wszystkich zakażonych wynosi 149 903 osób.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Finansowanie mediów (nie)zależnych w Czerwionce-Leszczynach

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.