godziny dla seniora

Godziny dla seniora. Kto jest seniorem?

Od dziś wracają godziny dla seniora, nie obowiązują jednak one w weekendy. Od poniedziałku do piątku senior powinien (chociaż niestety często tak nie jest) robić zakupy w godz. 10:00-12:00.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Od jakiego wieku jest się seniorem?

To pytanie zadaje sobie wiele osób w średnim wieku. Otóż w sklepach, gdzie sprzedaje się żywność, produkty kosmetyczne, artykuły toaletowe, środki czystości, lekarstwa, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz na poczcie w godz. 10:00-12:00 obsługiwane będą osoby wyłącznie po 60 roku życia. Ograniczenia te nie obowiązują w weekendy. Także niektóre banki zdecydowały się na wprowadzenie w swoich placówkach godzin dla seniorów.

Jak apelował premier:

Wśród osób powyżej 60. roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach, a wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w naprawdę bardzo trudnym, bardzo ciężkim stanie zdrowia, to już jest 80 procent (…) Bardzo gorąco apelujemy, żeby osoby starsze pozostały w domach. Tam, gdzie mogą, niech pozostaną w domach

Wszystkich w dalszych ciągu obowiązuje noszenie maseczek, natomiast sklepy mają zapewnić dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekujących.

Cały kraj znajduje się w żółtej, ewentualnie czerwonej strefie.

Dzisiejszy raport

Z dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, iż mamy 8099 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby.

W sumie na koronawirusa zmarło 3 308 osób, zaś liczba wszystkich zakażonych wynosi 149 903 osób.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Finansowanie mediów (nie)zależnych w Czerwionce-Leszczynach

pijany kierowca Previous post Kolejny pijany kierowca zatrzymany. Miał 2 promile.
zdalne nauczanie Next post Zdalne nauczanie w Czerwionce i Książenicach