godziny dla seniora

Godziny dla seniora. Kto jest seniorem?

Od dziś wracają godziny dla seniora, nie obowiązują jednak one w weekendy. Od poniedziałku do piątku senior powinien (chociaż niestety często tak nie jest) robić zakupy w godz. 10:00-12:00.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Od jakiego wieku jest się seniorem?

To pytanie zadaje sobie wiele osób w średnim wieku. Otóż w sklepach, gdzie sprzedaje się żywność, produkty kosmetyczne, artykuły toaletowe, środki czystości, lekarstwa, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz na poczcie w godz. 10:00-12:00 obsługiwane będą osoby wyłącznie po 60 roku życia. Ograniczenia te nie obowiązują w weekendy. Także niektóre banki zdecydowały się na wprowadzenie w swoich placówkach godzin dla seniorów.

Jak apelował premier:

Wśród osób powyżej 60. roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach, a wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w naprawdę bardzo trudnym, bardzo ciężkim stanie zdrowia, to już jest 80 procent (…) Bardzo gorąco apelujemy, żeby osoby starsze pozostały w domach. Tam, gdzie mogą, niech pozostaną w domach

Wszystkich w dalszych ciągu obowiązuje noszenie maseczek, natomiast sklepy mają zapewnić dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekujących.

Cały kraj znajduje się w żółtej, ewentualnie czerwonej strefie.

Dzisiejszy raport

Z dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, iż mamy 8099 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby.

W sumie na koronawirusa zmarło 3 308 osób, zaś liczba wszystkich zakażonych wynosi 149 903 osób.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Finansowanie mediów (nie)zależnych w Czerwionce-Leszczynach

pijany kierowca Previous post Kolejny pijany kierowca zatrzymany. Miał 2 promile.
zdalne nauczanie Next post Zdalne nauczanie w Czerwionce i Książenicach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds