zdalne nauczanie

Zdalne nauczanie w Czerwionce i Książenicach

Koronawirus coraz bardziej panoszy się po placówkach oświatowych w naszym regionie. Dotarł do szkoły w Książenicach, Przedszkola nr 8 w Dębieńsku Wielkim, licznych szkół w Rybniku, a także do Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce oraz SP nr 7 w Dębieńsku Starym.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Placówki w Czerwionce-Leszczynach

Jeszcze nie tak dawno na głównej tapecie koronworusa byli górnicy i kopalnie, teraz czas na placówki oświatowe.

W oddziale przedszkolnym im. Krasnala Hałabały w Dębieńsku Wielkim dopiero co młodsza grupa wróciła z kwarantanny, a już wylądowały na niej starszaki, które mają nauczanie zdalne.

W Szkole Podstawowej nr 7 w Dębieńsku Starym rodzice otrzymali na dziennik elektroniczny wiadomość, iż jeden z rodziców uczniów ma potwierdzone zakażenie COVID-19. W związku z tym dyrekcja wprowadziła szereg dodatkowych obostrzeń, jak noszenie maseczek nawet na lekcjach.

Jak ostatnio informowaliśmy koronawirus nie oszczędził także placówki w Książenicach. Tam zachorował jeden z nauczycieli. Tuż po publikacji otrzymaliśmy informację zmartwionej mamy, że tam także odbywa się nauczanie zdalne do końca października:

W Książenicach jest zdalne nauczanie do końca października To są kpiny. Nauczyciele zarażeni, a reszta personelu nie jest na kwarantannach, czyli mogą chodzić i pewnie na koniec października znowu pojawi się informacja, że nauczyciel ma COVID. Znowu przesuną zdalne nauczanie. A co z rodzicami dzieci powyżej 8 roku życia? Mają iść na L4, a kto zapłaci rekompensatę za utracona część wynagrodzenia? Czy ktoś myśli o rodzicach?

Natomiast wczoraj otrzymaliśmy informację od mamy ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce. Wprowadzono tam nauczanie zdalne. Jak informuje rodzic:

Zdalne nauczanie odbywa się również w SP5 w Czerwionce, z powodu potwierdzenia COVID u dwóch nauczycieli. Właśnie ta informacja dotarła przez dziennik elektroniczny

Życzymy wszystkim dużo zdrowia. Dajcie znać jak jest w placówkach Waszych dzieci.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

godziny dla seniora Previous post Godziny dla seniora. Kto jest seniorem?
VII kolacja międzysektorowa Next post VI kolacja międzysektorowa

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds