zdalne nauczanie

Zdalne nauczanie w Czerwionce i Książenicach

Koronawirus coraz bardziej panoszy się po placówkach oświatowych w naszym regionie. Dotarł do szkoły w Książenicach, Przedszkola nr 8 w Dębieńsku Wielkim, licznych szkół w Rybniku, a także do Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce oraz SP nr 7 w Dębieńsku Starym.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Placówki w Czerwionce-Leszczynach

Jeszcze nie tak dawno na głównej tapecie koronworusa byli górnicy i kopalnie, teraz czas na placówki oświatowe.

W oddziale przedszkolnym im. Krasnala Hałabały w Dębieńsku Wielkim dopiero co młodsza grupa wróciła z kwarantanny, a już wylądowały na niej starszaki, które mają nauczanie zdalne.

W Szkole Podstawowej nr 7 w Dębieńsku Starym rodzice otrzymali na dziennik elektroniczny wiadomość, iż jeden z rodziców uczniów ma potwierdzone zakażenie COVID-19. W związku z tym dyrekcja wprowadziła szereg dodatkowych obostrzeń, jak noszenie maseczek nawet na lekcjach.

Jak ostatnio informowaliśmy koronawirus nie oszczędził także placówki w Książenicach. Tam zachorował jeden z nauczycieli. Tuż po publikacji otrzymaliśmy informację zmartwionej mamy, że tam także odbywa się nauczanie zdalne do końca października:

W Książenicach jest zdalne nauczanie do końca października To są kpiny. Nauczyciele zarażeni, a reszta personelu nie jest na kwarantannach, czyli mogą chodzić i pewnie na koniec października znowu pojawi się informacja, że nauczyciel ma COVID. Znowu przesuną zdalne nauczanie. A co z rodzicami dzieci powyżej 8 roku życia? Mają iść na L4, a kto zapłaci rekompensatę za utracona część wynagrodzenia? Czy ktoś myśli o rodzicach?

Natomiast wczoraj otrzymaliśmy informację od mamy ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce. Wprowadzono tam nauczanie zdalne. Jak informuje rodzic:

Zdalne nauczanie odbywa się również w SP5 w Czerwionce, z powodu potwierdzenia COVID u dwóch nauczycieli. Właśnie ta informacja dotarła przez dziennik elektroniczny

Życzymy wszystkim dużo zdrowia. Dajcie znać jak jest w placówkach Waszych dzieci.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

godziny dla seniora Previous post Godziny dla seniora. Kto jest seniorem?
VII kolacja międzysektorowa Next post VI kolacja międzysektorowa