Zdalne nauczanie w Czerwionce i Książenicach

Zdalne nauczanie w Czerwionce i Książenicach

Koronawirus coraz bardziej panoszy się po placówkach oświatowych w naszym regionie. Dotarł do szkoły w Książenicach, Przedszkola nr 8 w Dębieńsku Wielkim, licznych szkół w Rybniku, a także do Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce oraz SP nr 7 w Dębieńsku Starym.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Placówki w Czerwionce-Leszczynach

Jeszcze nie tak dawno na głównej tapecie koronworusa byli górnicy i kopalnie, teraz czas na placówki oświatowe.

W oddziale przedszkolnym im. Krasnala Hałabały w Dębieńsku Wielkim dopiero co młodsza grupa wróciła z kwarantanny, a już wylądowały na niej starszaki, które mają nauczanie zdalne.

W Szkole Podstawowej nr 7 w Dębieńsku Starym rodzice otrzymali na dziennik elektroniczny wiadomość, iż jeden z rodziców uczniów ma potwierdzone zakażenie COVID-19. W związku z tym dyrekcja wprowadziła szereg dodatkowych obostrzeń, jak noszenie maseczek nawet na lekcjach.

Jak ostatnio informowaliśmy koronawirus nie oszczędził także placówki w Książenicach. Tam zachorował jeden z nauczycieli. Tuż po publikacji otrzymaliśmy informację zmartwionej mamy, że tam także odbywa się nauczanie zdalne do końca października:

W Książenicach jest zdalne nauczanie do końca października To są kpiny. Nauczyciele zarażeni, a reszta personelu nie jest na kwarantannach, czyli mogą chodzić i pewnie na koniec października znowu pojawi się informacja, że nauczyciel ma COVID. Znowu przesuną zdalne nauczanie. A co z rodzicami dzieci powyżej 8 roku życia? Mają iść na L4, a kto zapłaci rekompensatę za utracona część wynagrodzenia? Czy ktoś myśli o rodzicach?

Natomiast wczoraj otrzymaliśmy informację od mamy ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce. Wprowadzono tam nauczanie zdalne. Jak informuje rodzic:

Zdalne nauczanie odbywa się również w SP5 w Czerwionce, z powodu potwierdzenia COVID u dwóch nauczycieli. Właśnie ta informacja dotarła przez dziennik elektroniczny

Życzymy wszystkim dużo zdrowia. Dajcie znać jak jest w placówkach Waszych dzieci.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Marianna Bułka