Będzie "Arena Unii". 83 tys. zł na trybuny w Książenicach

Będzie „Arena Unii”. 83 tys. zł na trybuny w Książenicach

Na ostatniej sesji radni w Czerwionce-Leszczynach przegłosowali zmiany w budżecie. Znalazły się w nich między innymi środki na trybuny boiska w Książenicach.

Demontowalne trybuny w Książenicach

Jak już wspominaliśmy nie ma środków na kontynuację „Around The Rock„- festiwalu z siedemnastoletnią tradycją. W rozmowie z portalem nowiny.rybnik.pl o odwołaniu festiwalu burmistrz Wiesław Janiszewski mówi

Dzisiaj priorytetem jest szybkie odbudowanie spalonych budynków i powrót poszkodowanych do swoich mieszkań

Wspomina się również o przesunięciu 300 tys. zł na działania związane z pożarem familoków.

Nie przeszkodziło to jednak w znalezieniu 83 tys. zł. na demontowalne trybuny w Książenicach dla tamtejszej Unii. Zmiany na stadionie są konieczne ze względu na awans tej drużyny do IV ligi, czyli piąty poziom rozgrywkowy w Polsce. To, że Czerwionka-Leszczyny mocno stawia na piłkę nożną można wnioskować z konkursów na dotacje w sporcie. Tutaj jednak do rozwiązania jest sytuacja gruntów pod obiektem, które jeszcze nie wszystkie są własnością gminy. Już w ubiegłym roku na wykup działki przeznaczono 100 tys. zł. Nadzór nad obiektem, utrzymanie i wykonanie inwestycji powierzone będzie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który odpowiedzialny jest za wszystkie tego typu obiekty w gminie.

Szturm na IV ligę

Unia Książenice reaktywowana była w 2001 roku. Dnia 18 kwietnia 2000 roku, Sąd Okręgowy w Katowicach postanowił zarejestrować stowarzyszenie kultury fizycznej pod nazwą Ludowy Klub Sportowy Unia Książencie z siedzibą w Książenicach i wpisać je do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i związków sportowych.

Następnie przystąpiono do budowy boiska. Spośród kilku opcji wybrano ulicę Słoneczną, gdzie po podpisaniu umów z właścicielami gruntów przystąpiono do budowy.

Sportowo Unia długo zbierała się po przerwie. Prawdziwy „bum” rozpoczął się w 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy książenicki klub awansował do klasy „B”. Później kolejne awanse i wreszcie w 2019 roku Unia awansuje do IV ligi, gdzie zajmuje trzecie miejsce po rundzie jesiennej.

fot.https://www.facebook.com/UniaKsiazenice/photos/p.2313574085322255/2313574085322255/?type=1&theater

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Potwierdzono 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce
Zostaw 1% w Czerwionce-Leszczynach Next post Wspieraj lokalnie. Zostaw 1% w Czerwionce-Leszczynach