Będzie "Arena Unii". 83 tys. zł na trybuny w Książenicach

Będzie „Arena Unii”. 83 tys. zł na trybuny w Książenicach

Na ostatniej sesji radni w Czerwionce-Leszczynach przegłosowali zmiany w budżecie. Znalazły się w nich między innymi środki na trybuny boiska w Książenicach.

Demontowalne trybuny w Książenicach

Jak już wspominaliśmy nie ma środków na kontynuację „Around The Rock„- festiwalu z siedemnastoletnią tradycją. W rozmowie z portalem nowiny.rybnik.pl o odwołaniu festiwalu burmistrz Wiesław Janiszewski mówi

Dzisiaj priorytetem jest szybkie odbudowanie spalonych budynków i powrót poszkodowanych do swoich mieszkań

Wspomina się również o przesunięciu 300 tys. zł na działania związane z pożarem familoków.

Nie przeszkodziło to jednak w znalezieniu 83 tys. zł. na demontowalne trybuny w Książenicach dla tamtejszej Unii. Zmiany na stadionie są konieczne ze względu na awans tej drużyny do IV ligi, czyli piąty poziom rozgrywkowy w Polsce. To, że Czerwionka-Leszczyny mocno stawia na piłkę nożną można wnioskować z konkursów na dotacje w sporcie. Tutaj jednak do rozwiązania jest sytuacja gruntów pod obiektem, które jeszcze nie wszystkie są własnością gminy. Już w ubiegłym roku na wykup działki przeznaczono 100 tys. zł. Nadzór nad obiektem, utrzymanie i wykonanie inwestycji powierzone będzie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który odpowiedzialny jest za wszystkie tego typu obiekty w gminie.

Szturm na IV ligę

Unia Książenice reaktywowana była w 2001 roku. Dnia 18 kwietnia 2000 roku, Sąd Okręgowy w Katowicach postanowił zarejestrować stowarzyszenie kultury fizycznej pod nazwą Ludowy Klub Sportowy Unia Książencie z siedzibą w Książenicach i wpisać je do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i związków sportowych.

Następnie przystąpiono do budowy boiska. Spośród kilku opcji wybrano ulicę Słoneczną, gdzie po podpisaniu umów z właścicielami gruntów przystąpiono do budowy.

Sportowo Unia długo zbierała się po przerwie. Prawdziwy „bum” rozpoczął się w 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy książenicki klub awansował do klasy „B”. Później kolejne awanse i wreszcie w 2019 roku Unia awansuje do IV ligi, gdzie zajmuje trzecie miejsce po rundzie jesiennej.

fot.https://www.facebook.com/UniaKsiazenice/photos/p.2313574085322255/2313574085322255/?type=1&theater

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Potwierdzono 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce
Zostaw 1% w Czerwionce-Leszczynach Next post Wspieraj lokalnie. Zostaw 1% w Czerwionce-Leszczynach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds