Around The Rock w Czerwionce-Leszczynach odwołany!

Oficjalny fanpage Festiwalu Muzyki Niemechanicznej „Around The Rock” poinformował, że w tym roku festiwal się nie odbędzie.

Festiwal powstał w 2003 roku, jako mały przegląd kapel rockowych. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym imprezy był Grzegorz Wolny, były lider czerwieńskiego zespołu „Popiół”. W pierwszym festiwalu brało udział około 500 osób, a głównymi gwiazdami były okoliczne, bardziej znane zespoły. Miał to być festiwal promujący lokalne zespoły muzyczne, dający możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. Zespoły walczyły o „bilet do sławy” – zwycięzca przeglądu otrzymywał od organizatora możliwość nagrania materiału w profesjonalnym studio. „ATR” z czasem przeradzał się w imprezę o coraz większym zasięgu. Nie ograniczał się do jednego gatunku muzyki.

W swoich najlepszych latach był imprezą znaną na całą Polskę, na którą przybywali fani muzyki z całego kraju. XV edycja festiwalu była nawet dwudniowa! Obfitowała w rekordową ilość atrakcji. W 2018 r. pomyślano nawet o dzieciach i wystąpiła Arka Noego. Od ubiegłego roku, festiwal zaczął tracić na atrakcyjności. Można było to stwierdzić po okrojonym składzie i braku dodatkowych atrakcji, znanych z lat ubiegłych.

W zeszłym roku zagrali: Popiół, Frontside, Nocny Kochanek, Lech Janerka, Power of Trinity oraz The October Leaves.

Co więc się stało, że w tym roku nie usłyszymy muzyki, płynącej z parku im. Piotra Furgoła?

Decyzja o zawieszeniu festiwalu nie jest związana z pożarem familoków, czy koronawirusem.

Budżety jednostek organizacyjnych, w tym Miejskiego Ośrodka Kultury są rekordowo małe, dlatego po prostu nie ma pieniędzy na kolejną edycję. Warto również zaznaczyć, że radny i twórca festiwalu Grzegorz Wolny nie pracuje już w Centrum Kulturalno – Edykacyjnym w Czerwionce – Leszczynach.

Być może w przyszłości doczekamy się kolejnej edycji. Póki co, wizytówka gminy Czerwionka-Leszczyny powoli umiera…

Zdjęcie: FB „ATR”

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Previous post Pamiętaj o uaktualnieniu e-biletu
Next post Radni byli za, a nawet przeciw

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds