Around The Rock w Czerwionce-Leszczynach odwołany!

Oficjalny fanpage Festiwalu Muzyki Niemechanicznej „Around The Rock” poinformował, że w tym roku festiwal się nie odbędzie.

Festiwal powstał w 2003 roku, jako mały przegląd kapel rockowych. Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym imprezy był Grzegorz Wolny, były lider czerwieńskiego zespołu „Popiół”. W pierwszym festiwalu brało udział około 500 osób, a głównymi gwiazdami były okoliczne, bardziej znane zespoły. Miał to być festiwal promujący lokalne zespoły muzyczne, dający możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. Zespoły walczyły o „bilet do sławy” – zwycięzca przeglądu otrzymywał od organizatora możliwość nagrania materiału w profesjonalnym studio. „ATR” z czasem przeradzał się w imprezę o coraz większym zasięgu. Nie ograniczał się do jednego gatunku muzyki.

W swoich najlepszych latach był imprezą znaną na całą Polskę, na którą przybywali fani muzyki z całego kraju. XV edycja festiwalu była nawet dwudniowa! Obfitowała w rekordową ilość atrakcji. W 2018 r. pomyślano nawet o dzieciach i wystąpiła Arka Noego. Od ubiegłego roku, festiwal zaczął tracić na atrakcyjności. Można było to stwierdzić po okrojonym składzie i braku dodatkowych atrakcji, znanych z lat ubiegłych.

W zeszłym roku zagrali: Popiół, Frontside, Nocny Kochanek, Lech Janerka, Power of Trinity oraz The October Leaves.

Co więc się stało, że w tym roku nie usłyszymy muzyki, płynącej z parku im. Piotra Furgoła?

Decyzja o zawieszeniu festiwalu nie jest związana z pożarem familoków, czy koronawirusem.

Budżety jednostek organizacyjnych, w tym Miejskiego Ośrodka Kultury są rekordowo małe, dlatego po prostu nie ma pieniędzy na kolejną edycję. Warto również zaznaczyć, że radny i twórca festiwalu Grzegorz Wolny nie pracuje już w Centrum Kulturalno – Edykacyjnym w Czerwionce – Leszczynach.

Być może w przyszłości doczekamy się kolejnej edycji. Póki co, wizytówka gminy Czerwionka-Leszczyny powoli umiera…

Zdjęcie: FB „ATR”

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Previous post Pamiętaj o uaktualnieniu e-biletu
Next post Radni byli za, a nawet przeciw