Wysokie kary za palenie plastikiem w piecach.

Wysokie kary za palenie plastikiem w piecach.

W Lesznie strażnicy miejscy udowodnili jednemu z mieszkańców palenie w swoim piecu plastikiem oraz płytami wiórowymi.

Miejscowy sąd nałożył na niego maksymalną karę, jaką można nałożyć osobie prywatnej – pięć tysięcy złotych.

Komendant straży miejskiej w Lesznie, Mirosław Frątczak przyznaje, że początkowo chciano ukarać przyłapanego na spalaniu odpadów mieszkańca jedynie mandatem:

„Mężczyzna uznał, że nic złego nie robi i nie przyjął mandatu. Taki mamy obowiązek. Jeżeli ktoś odmawia przyjęcia mandatu, to obligatoryjnie wniosek o ukaranie kierujemy do sądu. Mam nadzieję, że ta decyzja sądu może być ostrzeżeniem dla innych palących śmieciami. Uświadomi im, że za spalanie odpadów i robienie tego typu rzeczy naprawdę grożą bardzo drastyczne i konkretne kary.”

Decyzja sądu nie jest jeszcze prawomocna, jednak nawiązując do słów komendanta, być może zaistniała sytuacja będzie przestrogą dla wszystkich trucicieli, których i w naszej gminie nie brakuje.

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl