Wysokie kary za palenie plastikiem w piecach.

W Lesznie strażnicy miejscy udowodnili jednemu z mieszkańców palenie w swoim piecu plastikiem oraz płytami wiórowymi.

Miejscowy sąd nałożył na niego maksymalną karę, jaką można nałożyć osobie prywatnej – pięć tysięcy złotych.

Komendant straży miejskiej w Lesznie, Mirosław Frątczak przyznaje, że początkowo chciano ukarać przyłapanego na spalaniu odpadów mieszkańca jedynie mandatem:

„Mężczyzna uznał, że nic złego nie robi i nie przyjął mandatu. Taki mamy obowiązek. Jeżeli ktoś odmawia przyjęcia mandatu, to obligatoryjnie wniosek o ukaranie kierujemy do sądu. Mam nadzieję, że ta decyzja sądu może być ostrzeżeniem dla innych palących śmieciami. Uświadomi im, że za spalanie odpadów i robienie tego typu rzeczy naprawdę grożą bardzo drastyczne i konkretne kary.”

Decyzja sądu nie jest jeszcze prawomocna, jednak nawiązując do słów komendanta, być może zaistniała sytuacja będzie przestrogą dla wszystkich trucicieli, których i w naszej gminie nie brakuje.

Previous post Co warto wiedzieć – czyli aktywny informator.
Next post Najnowsze wieści z obozu „Guardians Team”! Zdobyli puchar

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds