Niższe stawki dla ogródków

Wodzisław: Niższe stawki dla ogródków

Prezydent Wodzisławia Śląskiego, podjął decyzję zgodnie z którą, na terenie miasta będą niższe stawki dla ogródków piwnych. To kolejne udogodnienia dla przedsiębiorców z Wodzisławia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W chodzą w życie kolejne zniesienia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od 18 maja br. do swojej działalności wracają podmioty branży gastronomicznej. Prezydent Wodzisławia Śląskiego- Mieczysław kieca wyraził zgodę na oddanie w najem gruntów miejskich pod ustawienie sezonowych ogródków gastronomicznych przy zastosowaniu bardzo korzystnej stawki czynszu. W tym roku będzie obowiązywała niższa, preferencyjna stawka w wysokości 1,00 zł netto/ m2.

Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że w tym roku przedstawiciele branży gastronomicznej walczą o przetrwanie. Dlatego miasta podejmują różne kroki w celu zminimalizowania negatywnych skutków epidemii.

Oprócz zmniejszenia opłaty za wynajem tam, gdzie jest to możliwe, przedsiębiorca będzie mógł wystąpić o zwiększenie powierzchni ogródków. Pozwoli to zrekompensować straty spowodowane ustawieniem stolików według nowych zasad reżimu sanitarnego.

sięUdogodnienia dla przedsiębiorców

Wcześniej w Wodzisławiu wprowadzono szereg udogodnień dla przedsiębiorców.

Udogodnienie 1. W ramach pakietu właściciele restauracji, kawiarni i barów, w których wciąż można zamówić jedzenie z dowozem do domu czy odbiorem własnym mają możliwość zarejestrowania się do bazy pn. “Wodzisławskie lokale z jedzeniem na wynos”. Wszystkie skatalogowane miejsca będą reklamowane i promowane w miejskich social mediach, np.na Facebooku, Twitterze, Instagramie.

Bazę wodzisławskich lokali z jedzeniem na wynos można znaleźć, klikając tutaj.

Udogodnienie 2. Kolejnym udogodnieniem jest rezygnacja z pobierania opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania i niestrzeżonych płatnych parkingów miejskich. Tymczasowe wstrzymanie opłat jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i jest ściśle związane ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Udogodnienie 3. Przedsiębiorcy mogą również skorzystać z czasowego zawieszenia płatności, czyli odroczenia terminów płatności i rozkładania na raty zobowiązań wobec miasta. Właściciel firmy jest uprawniony do:

  • odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia na raty zapłaty podatku – dotyczy należności podatkowych których termin zapłaty jeszcze nie upłynął,
  • odroczenia lub rozłożenia na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę.
  • umorzenia w całości lub części zaległości podatkowej lub odsetek za zwłokę – dotyczy sytuacji gdy upłynie termin płatności podatku, a mimo to należność podatkowa nie zostanie uregulowana przez podatnika.

Udogodnienie 5. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnych przedsiębiorców, prezydent podjął zarządzenie w sprawie odstąpienia od pobierania czynszu najmu gminnych lokali użytkowych. Obniżył również czynsz najmu gminnych lokali użytkowych i gruntów w związku z ograniczeniem prowadzenia przez najemców działalności gospodarczej z uwagi na ogłoszenie na obszarze Polski stanu epidemii.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

objazd Previous post Rybnik: Zamknięcie fragmentu ul. Żorskiej
sposoby zarobku Next post Alternatywne sposoby zarobku

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds