Niższe stawki dla ogródków

Wodzisław: Niższe stawki dla ogródków

Prezydent Wodzisławia Śląskiego, podjął decyzję zgodnie z którą, na terenie miasta będą niższe stawki dla ogródków piwnych. To kolejne udogodnienia dla przedsiębiorców z Wodzisławia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W chodzą w życie kolejne zniesienia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od 18 maja br. do swojej działalności wracają podmioty branży gastronomicznej. Prezydent Wodzisławia Śląskiego- Mieczysław kieca wyraził zgodę na oddanie w najem gruntów miejskich pod ustawienie sezonowych ogródków gastronomicznych przy zastosowaniu bardzo korzystnej stawki czynszu. W tym roku będzie obowiązywała niższa, preferencyjna stawka w wysokości 1,00 zł netto/ m2.

Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że w tym roku przedstawiciele branży gastronomicznej walczą o przetrwanie. Dlatego miasta podejmują różne kroki w celu zminimalizowania negatywnych skutków epidemii.

Oprócz zmniejszenia opłaty za wynajem tam, gdzie jest to możliwe, przedsiębiorca będzie mógł wystąpić o zwiększenie powierzchni ogródków. Pozwoli to zrekompensować straty spowodowane ustawieniem stolików według nowych zasad reżimu sanitarnego.

sięUdogodnienia dla przedsiębiorców

Wcześniej w Wodzisławiu wprowadzono szereg udogodnień dla przedsiębiorców.

Udogodnienie 1. W ramach pakietu właściciele restauracji, kawiarni i barów, w których wciąż można zamówić jedzenie z dowozem do domu czy odbiorem własnym mają możliwość zarejestrowania się do bazy pn. “Wodzisławskie lokale z jedzeniem na wynos”. Wszystkie skatalogowane miejsca będą reklamowane i promowane w miejskich social mediach, np.na Facebooku, Twitterze, Instagramie.

Bazę wodzisławskich lokali z jedzeniem na wynos można znaleźć, klikając tutaj.

Udogodnienie 2. Kolejnym udogodnieniem jest rezygnacja z pobierania opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania i niestrzeżonych płatnych parkingów miejskich. Tymczasowe wstrzymanie opłat jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i jest ściśle związane ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Udogodnienie 3. Przedsiębiorcy mogą również skorzystać z czasowego zawieszenia płatności, czyli odroczenia terminów płatności i rozkładania na raty zobowiązań wobec miasta. Właściciel firmy jest uprawniony do:

  • odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia na raty zapłaty podatku – dotyczy należności podatkowych których termin zapłaty jeszcze nie upłynął,
  • odroczenia lub rozłożenia na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę.
  • umorzenia w całości lub części zaległości podatkowej lub odsetek za zwłokę – dotyczy sytuacji gdy upłynie termin płatności podatku, a mimo to należność podatkowa nie zostanie uregulowana przez podatnika.

Udogodnienie 5. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnych przedsiębiorców, prezydent podjął zarządzenie w sprawie odstąpienia od pobierania czynszu najmu gminnych lokali użytkowych. Obniżył również czynsz najmu gminnych lokali użytkowych i gruntów w związku z ograniczeniem prowadzenia przez najemców działalności gospodarczej z uwagi na ogłoszenie na obszarze Polski stanu epidemii.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

objazd Previous post Rybnik: Zamknięcie fragmentu ul. Żorskiej
sposoby zarobku Next post Alternatywne sposoby zarobku