Zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław Śląski w ramach rozgrywek śląsko-opolskich w kategorii U15M

Po zakończeniu wymagających rozgrywek grupowych, w których drużyny z Prudnika i Otmuchowa okazały się lepsze od zespołu MKS Wodzisław Śląski, młodzi koszykarze przystąpili do finału B rozgrywek śląsko-opolskich w kategorii U15M (rocznik 2009 i młodsi).

Relacja z meczu – Mirosław Pielorz

9.11.2023r. zespół MKS Wodzisław Śląski udał się na wyjazdowy mecz, gdzie zmierzył się z drużyną AZS Częstochowa. Mecz od początku był bardzo wyrównany, ale to wodzisławianie wygrali pierwszą kwartę z pięciopunktową przewagą. Niestety, niska skuteczność, przegrana tablica oraz obrona pozostawiająca wiele do życzenia spowodowały, że na przerwę zwycięska schodziła drużyna gospodarzy, prowadząc 29:24.

Drugą część spotkania koszykarze MKS Wodzisław Śląski rozpoczęli skoncentrowani oraz bojowo nastawieni, czego efektem było wygranie kolejnych kwart 23:11 oraz 21:11. Cały mecz zakończył się pewnym zwycięstwem zespołu MKS Wodzisław Śl. 68:51. Cieszy fakt, że po słabej pierwszej połowie nasi zawodnicy wyciągnęli wnioski i poprawili swoją grę w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, odwracając losy spotkania na swoją korzyść.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny oraz MVP całego meczu, był Filip Pielorz, który brał ciężar gry na siebie w trudnych momentach, zdobył najwięcej punktów (31 punktów, w tym trzy celne rzuty za 3 punkty) oraz wyróżniał się w grze obronnej. Swoje cenne punkty dołożyli także Jakub Jachimowicz (17 punktów) oraz Kacper Lamla (12 punktów), jednakże w ich przypadku skuteczność mogła być lepsza. Ambitne nastawienie całej drużyny oraz zaangażowanie w pracę treningową pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość i mieć nadzieję na kolejne zwycięstwa.

Najbliższy mecz zostanie rozegrany 23.11.2023r. w SP 28 Wodzisław Śląski (początek spotkania godzina 19:00). Nasz zespół podejmować będzie drużynę Basket Akademia Sportowa Lubliniec.