warsztaty online

Warsztaty dla mieszkańców

Argumenty o Rybniku…pod takim hasłem odbywać się będą warsztaty dla mieszkańców, organizowane w ramach projektu Rybnik 360. Tematem przewodnim najbliższych spotkań będzie sytuacja Rybnika jako miejsca do życia i rozwijania się w nim.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Warsztaty online odbędą się 30 maja oraz 2 czerwca, w ramach projektu „Rybnik 360 Deep Demonstration”, finansowanego ze środków EIT Climate-KIC, a realizowanego we współpracy z Urzędem Miasta Rybnika. Ich efekty zostaną wykorzystane w procesie formułowania nowej Strategii Rozwoju Miasta Rybnika.

Udział w szerokiej debacie o Rybniku to możliwość realnego wpływu na przyszłość miasta oraz określenie priorytetowych działań podnoszących atrakcyjność i rolę Rybnika w regionie.

Uczysz się lub mieszkasz w Rybniku? Zależy Ci na przyszłości miasta?
Twoje zdanie ma znaczenie! Miasto chce:

• wsłuchać się w głos mieszkańców i poznać problemy z różnych perspektyw.
• wykorzystać do tego nowoczesny program do zapisu argumentacji. Pozwala on skupić się na tym co merytoryczne i zapewnia anonimowość.
• każda osoba będzie mogła swobodnie wyrazić swoje zdanie, przedstawić propozycję zmian i w uporządkowany sposób dyskutować z innymi.

Cykl wirtualnych debat na tematy ważne dla miasta organizują Swarmcheck wraz z Urzędem Miasta Rybnika i partnerami projektu Rybnik 360.

Miasto zachęca do udziału w warsztatach i podzielenia się swoją wiedzą lub pomysłami. Zapisy dostępne są poprzez formularz.

Warsztaty prowadzone będą online z wykorzystaniem oprogramowania do wspomagania dyskusji i argumentacji Swarmcheck. Pozwoli to zapewnić wszystkim uczestnikom anonimowość i swobodę wypowiedzi. Propozycje, argumenty, wszelkie “za” i “przeciw”, uzasadnienia oraz ich wzajemne zależności będą wizualizowane dla uczestników w czasie rzeczywistym. Każdy uczestnik indywidualnie dodaje swoje propozycje, uzasadnienia i krytyczne zarzuty, które później stają się częścią wspólnej “mapy zagadnienia”. Metodą kolejnych sesji grupa wspólnie tworzy i wybiera najlepsze rozwiązanie. Zastosowana metoda sprawia, że uczestnicy odrzucają swoje uprzedzenia i razem skupiają się tylko na tym, co merytoryczne.

Zobacz także: Kolejny krok do poprawy jakości powietrza

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

placówki oświatowe Previous post Placówki oświatowe w Czerwionce-Leszczynach nadal zamknięte!
piotr kuczera Next post Prezydent Rybnika Piotr Kuczera uzyskał absolutorium