warsztaty online

Warsztaty dla mieszkańców

Argumenty o Rybniku…pod takim hasłem odbywać się będą warsztaty dla mieszkańców, organizowane w ramach projektu Rybnik 360. Tematem przewodnim najbliższych spotkań będzie sytuacja Rybnika jako miejsca do życia i rozwijania się w nim.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Warsztaty online odbędą się 30 maja oraz 2 czerwca, w ramach projektu „Rybnik 360 Deep Demonstration”, finansowanego ze środków EIT Climate-KIC, a realizowanego we współpracy z Urzędem Miasta Rybnika. Ich efekty zostaną wykorzystane w procesie formułowania nowej Strategii Rozwoju Miasta Rybnika.

Udział w szerokiej debacie o Rybniku to możliwość realnego wpływu na przyszłość miasta oraz określenie priorytetowych działań podnoszących atrakcyjność i rolę Rybnika w regionie.

Uczysz się lub mieszkasz w Rybniku? Zależy Ci na przyszłości miasta?
Twoje zdanie ma znaczenie! Miasto chce:

• wsłuchać się w głos mieszkańców i poznać problemy z różnych perspektyw.
• wykorzystać do tego nowoczesny program do zapisu argumentacji. Pozwala on skupić się na tym co merytoryczne i zapewnia anonimowość.
• każda osoba będzie mogła swobodnie wyrazić swoje zdanie, przedstawić propozycję zmian i w uporządkowany sposób dyskutować z innymi.

Cykl wirtualnych debat na tematy ważne dla miasta organizują Swarmcheck wraz z Urzędem Miasta Rybnika i partnerami projektu Rybnik 360.

Miasto zachęca do udziału w warsztatach i podzielenia się swoją wiedzą lub pomysłami. Zapisy dostępne są poprzez formularz.

Warsztaty prowadzone będą online z wykorzystaniem oprogramowania do wspomagania dyskusji i argumentacji Swarmcheck. Pozwoli to zapewnić wszystkim uczestnikom anonimowość i swobodę wypowiedzi. Propozycje, argumenty, wszelkie “za” i “przeciw”, uzasadnienia oraz ich wzajemne zależności będą wizualizowane dla uczestników w czasie rzeczywistym. Każdy uczestnik indywidualnie dodaje swoje propozycje, uzasadnienia i krytyczne zarzuty, które później stają się częścią wspólnej “mapy zagadnienia”. Metodą kolejnych sesji grupa wspólnie tworzy i wybiera najlepsze rozwiązanie. Zastosowana metoda sprawia, że uczestnicy odrzucają swoje uprzedzenia i razem skupiają się tylko na tym, co merytoryczne.

Zobacz także: Kolejny krok do poprawy jakości powietrza

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

placówki oświatowe Previous post Placówki oświatowe w Czerwionce-Leszczynach nadal zamknięte!
piotr kuczera Next post Prezydent Rybnika Piotr Kuczera uzyskał absolutorium

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds